1. Новини Закарпаття
  2. >

Дослідники розробили гнучку сонячну батарею для носимих девайсів

Найближчим часом в переносної електроніці з'явиться технологія підзарядки з використанням сонячної енергії

Найближчим часом в переносної електроніці з'явиться технологія підзарядки з використанням сонячної енергії

Дослідники з університету Монаша в Мельбурні, Австралія розробили гнучкий сонячний елемент, який згодом можна буде використовувати в переносної електроніці, наприклад, в смарт годинниках, пише Engadget. Результати дослідження опубліковані в статті на сайті навчального закладу.

Розроблені сонячні комірки в десятки разів тонші людської волосини - її товщина складає всього 0,3 мкм. Його можна багаторазово згинати, складати і розтягувати, а вихідна потужність елемента - 9,9 Вт на кожен грам маси, чого може вистачити на повноцінне використання розумних годинників.

Дослідники стверджують, що термін придатності елемента становить 11,5 роки, а працювати він може протягом 20 тисяч годин при мінімальній деградації - так, його ефективність знизилася всього на 4,8% після 4,7 тисячі годин функціонування.

Читайте на ГК:На популярному курорті Таїланду затримали голого російського туриста, який лаявся і нападав на людей (ФОТО)

Вчені ставили перед собою завдання розробити механічно міцні фотоелементи, які забезпечили б найбільшу ефективність перетворення світлової енергії. Вона склала 13% - це нижче, ніж у багатьох звичайних сонячних осередків (більше 20%), однак цього має бути достатньо для наручної електроніки. Крім того, австралійські сонячні елементи прості у виготовленні.

Втім, як пише Engadget, це не означає, що найближчим часом в переносної електроніці з'явиться технологія підзарядки з використанням сонячної енергії. Дослідники планують запатентувати нову технологію, проте її ще чекають роки на вдосконалення і масовий випуск. Переваги нових фотоелементів очевидні - в перспективі це може призвести до появи на ринку наручних девайсів, які потребують тільки невеликі батареї або можуть обходитися без них зовсім. Тому завдяки новій технології в майбутньому слід очікувати зменшення розмірів смарт пристроїв.

Читайте на ГК:Ще одна країна відчула поштовхи землетрусу магнітудою 7,1
Читайте на ГК:Шокуюча заява “вусаня”: Лукашенко заявив, що вважає Україну «своїм» регіоном
Читайте на ГК:Може ми чогось не знаємо?!: Трамп заявив, що Угорщина має спільний кордон з Росією