1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Вперше за 9 років NASA відправить астронавтів на кораблі Crew Dragon

128

NASA оголосила нову робочу дату першого пілотованого польоту Crew Dragon

Вперше за 9 років NASA відправить астронавтів на кораблі Crew Dragon

17 квітня 2020 року директор НАСА Джим Брайденстайн розповів про це очікувану подію в Twitter. Це буде 27 травня 2020 року.

Crew Dragon відправиться в свій перший пілотований політ (під назвою Demo-2 mission або DM2) на МКС і назад з астронавтами Бобом Бенкеном (Bob Behnken) і Дугом Херлі (Doug Hurley) на борту. Примітно, що це досвідчені астронавти, які літали ще на шаттлах. Старт буде проводився з комплексу на мисі Канаверал (штат Флорида, США) о 4:32 pm ET (20:32 UTC або 23:32 за київським часом). Заявлена стартовий майданчик - 39А, причому саме з цього майданчика був проведений останній пуск шаттла в 2011 році. Як ракети-носія для Crew Dragon буде задіяна Falcon 9 від SpaceX.

У випробувальному польоті DM2 Херлі буде командиром космічного корабля (spacecraft commander), а Бенкен заявлений, як командир зі спільних операцій (joint operations commander). Фактично це означає, що саме Херлі буде управляти Crew Dragon в польоті до МКС, до якої вони повинні пристикуватися протягом доби після старту.

Редактор видання Ars Technica Ерік Бергер вважає, що NASA і SpaceX все ще повинні подолати деякі труднощі, перш ніж місія DM2 дійсно відбудеться. Тому дата запуску цілком може бути ще відкладена на деякий час, наприклад, на початок червня через певних технічних ускладнень у зв'язку з епідемією коронавіруса. В даний час співробітники декількох центрів НАСА працюють віддалено. Це може ускладнити процес проведення нарад типу «Перевірка готовності до польоту», на яких десятки вищих посадових осіб агентства і підрядників в багатогодинному режимі обговорюють проблеми безпеки майбутнього польоту.

Раніше на початку березня 2019 року Crew Dragon здійснив успішний автономний політ до МКС і назад на Землю, доставивши науковий вантаж зі станції.

19 січня 2020 року успішно пройшли десятихвилинні випробування системи аварійного порятунку (САП) пілотованої капсули космічного корабля Crew Dragon без екіпажу на борту.

7 квітня 2020 року вантажний космічний корабель Dragon першого покоління компанії SpaceX завершив свою останню, двадцяту за рахунком місію. Корабель приводнився в Тихому Океані в 300 милях на північний захід від берега штату Каліфорнія. Всього за свою історію літальний апарат доставив на МКС і назад на Землю більше 45 тис кг цінних вантажів. Вперше Dragon полетів в космос в 2012 році. За вісім років Dragon провів на МКС в цілому 547 днів. Корабель Dragon багаторазовий, наприклад, капсула, яку використовували в останній місії, раніше літала до станції в лютому 2017 року і грудні 2018 року.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber