1. Новини Закарпаття
  2. >

Дослідники розробили алгоритми передбачення захворювання вірусом

Модель МТІ показує, що плато інфекції для COVID-19 в США і Італії настане приблизно на наступному тижні або трохи пізніше

Модель МТІ показує, що плато інфекції для COVID-19 в США і Італії настане приблизно на наступному тижні або трохи пізніше

Вчені з Массачусетсткого технологічного інституту (МТІ) розробили модель машинного навчання, яка показує темпи поширення інфекції COVID-19. Перевірки дослідників показали, що модель, навчена на даних за період з кінця січня до початку березня, точно відображає масштаби поширення захворювання до 1 квітня в різних регіонах світу і показує, що ослаблення або скасування карантинних заходів, що діють в даний час, може призвести до « експоненціального вибуху» числа випадків зараження.

Як вказує TechCrunch, співробітники інституту прагнули створити модель, засновану тільки на даних про COVID-19, в той час як інші подібні моделі використовували інформацію про атипову пневмонію або коронавірус близькосхідного респіраторного синдрому, який був зареєстрований в 2012 році. Об'єднання наявною інформацією тільки про COVID-19 з оцінкою числа інфікованих осіб, які перебувають на карантині і, отже, не можуть заражати інших, дозволило вченим точніше змоделювати прогноз поширення інфекції і ефект від заходів соціального ізолювання.

Модель МТІ показує, що плато інфекції для COVID-19 в США і Італії настане приблизно на наступному тижні або трохи пізніше. Однак дослідники підкреслюють, що такий багатообіцяючий прогноз не означає, що можна пом'якшувати режим ізоляції.

Читайте на ГК:“Живі” черги скасували: через ажіотаж закордонні паспортні сервіси вжили заходів

«Якщо занадто рано послабити карантинні заходи, наслідки будуть катастрофічними», - вважає розробник моделі і професор МТІ Джордж Барбастатіс.

Подібна ситуація вже сталася в Сінгапурі. У країні з'явилися перші заражені ще до того, як інфекція отримала офіційну назву. Влада негайно ввела суворі обмеження на поїздки і відстежували контакти заражених осіб, що допомогло сповільнити поширення вірусу. Ситуація залишалася стабільною до середини березня, коли стала зрозумілою серйозність ситуації, і країни почали закликати громадян відправитися додому.

Контакти повернулися з-за кордону туристів з іншими людьми ніяк не обмежувалися, і вже до кінця число заражених різко збільшилося. Станом на 16 квітня кількість випадків зараження коронавірусом в Сінгапурі перевищило 4,4 тисячі, вказує міністерство охорони здоров'я країни.

Також алгоритми глибокого навчання допомагають діагностувати коронавірус і відслідковувати прогрес лікування пацієнта за рентгенівським знімкам легенів. Творці ПО для діагностики на основі штучного інтелекту сподіваються, що в майбутньому технологія допоможе визначати, яким пацієнтам знадобиться апарат ШВЛ, а яким ні. Такі алгоритми розробляються в США, Ізраїлі, Південній Кореї. В кінці лютого китайська технокорпорація Alibaba Group оголосила про створення власного алгоритму, який може діагностувати коронавірус за 20 секунд з точністю до 96%.

Читайте на ГК:Жертви фактично душили самі себе: в Європі виявили ритуальні жертвоприношення (ФОТО)
Читайте на ГК:Кількасотметрові черги, ажіотаж і хаос: українці за кордоном масово “атакують“ паспортні столи
Читайте на ГК:Ізраїль заявив, що готовий застосувати атомну зброю у відповідь на атаку Ірану: людство опинилося на порозі ядерної війни