У інженера не було ніякого досвіду в розробці медичного обладнання
Інженер Марко Маскорро з Каліфорнії опублікував проект і вихідний код апарату штучної вентиляції легенів в березні. Його будуть тестувати в столиці Колумбії Боготі - в університеті Лос-Андрес і лікарні при Папському Ксаверіанском університеті, пише BBC.
Розроблений Маскорро апарат заснований на одноплатному комп'ютері Raspberry Pi, який управляє параметрами вентиляції легенів. Він встановлює правильний тиск повітря, закриває і відкриває клапани і регулює потребу пацієнта в частковій або повній допомозі при диханні. Інженер виклав код у відкритий доступ.
Колумбійські дослідники спочатку перевірять розроблений пристрій протягом п'яти днів на штучних легенів. Якщо випробування пройдуть добре, апарат протестують на тварин, а потім і на людях. Відзначається, що на людях пристрій планують випробувати на початку травня.
Як пише видання, у інженера не було ніякого досвіду в розробці медичного обладнання. Опублікований їм проект викликав потік повідомлень від працівників зі сфери охорони здоров'я, які закликали провести тестування апарату. Колумбійська команда вчених з двох університетів вирішила взятися за проект Маскорро. Сам же інженер звертався в твіттері до компанії Tesla і Ілона Маска, які також на даний момент проводять випробування свого приладу, зібраного з автозапчастин до електромобілів.
У Колумбії заявили, що проект має вирішальне значення для благополуччя їх країни, оскільки колумбійська система охорони відчуває гостру нестачу в традиційних апаратах штучної вентиляції легенів. У той же час в апараті Маскорро використовуються загальнодоступні деталі - наприклад, необхідні для його функціонування клапани можна купити в будь-якому магазині сантехніки, зазначає BBC. За словами глави колумбійської групи вчених Омара Раміреса, боротьба з COVID-19 схожа на гонку, і успіх в позбавленні від хвороби безпосередньо залежить від кількості ресурсів і досвіду у кожної країни.
У березні про роботу над компактним апаратом штучної вентиляції легенів заявив Массачусетський технологічний інститут у Бостоні. Після розробки креслення і вихідний код софта приладу також планується викласти у відкритий доступ. Прилад являє собою мішок для вентиляції легенів, який використовується в реаніматології, з вбудованим портативним вентилятором. Апарат заснований на проекті студентів МТІ десятирічної давності; на його основі також створюється аналогічний пристрій в Ірані - про це 13 квітня повідомив Хаді МОРАДА, доцент Школи електротехніки та обчислювальної техніки Тегеранського університету.
Читайте також:
- Увага, зміни в правилах перетину кордону: який ДОДАТКОВИЙ документ тепер вимагатимуть від українців
- Атака "ПриватБанку" й "тисяча Вови": що коїться в Україні й куди спішать люди?
- "Одна повістка вам чи дві наступному?" — новий мем із Зеленським підірвав мережу
- "Небесні яйця" впарили жару: в яку ціну дефіцитний продукт й чи беруть українці?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Популярний месенджер чи реальна небезпека?: відомо...
Буданов назвав Telegram загрозою націона...
08.09.2024 11:17 117 0 ІТ і технології
Ціни шокують: уже з 27 вересня українці зможуть пр...
Відомо скільки коштуватиме iPhone 16 в У...
11.09.2024 13:01 257 0 ІТ і технології
Уже в жовтні: Microsoft припинить підтримку деяких...
Планується припинення підтримки одразу 7...
11.09.2024 22:01 148 0 ІТ і технології
Українська кіберспортивна команда лідирує за перег...
Гравці української NaVi 22 липня вдруге ...
12.09.2024 13:04 98 0 ІТ і технології
В Apple хочуть блокувати деякі iPhone: хто ризикує...
Вчора, 12 вересня, для бета-тестерів зап...
13.09.2024 23:08 384 0 ІТ і технології