МТС тестує розумні датчики для великої рогатої худоби
Оператор стільникового зв'язку МТС почав тестувати систему контролю поголів'я худоби в тваринницьких господарствах, повідомляють «Ведомости» з посиланням на представника компанії Олексія Меркутова. Перші 250 піддослідних корів, на яких тестують датчики, належать групі компаній «Сільський молочний завод».
Система стежить за температурою тіл корів, кількістю випитої ними рідини і руховою активністю. Кожен радіодатчик-болюс, який тварина проковтує під час харчування, важить близько 300 грамів. Дані з датчика передаються в аналітичну систему - на їх основі виявляються хвороби корови або ознаки її отелення. Під власною вагою пристрою осідають на дні багатокамерного шлунка тварини, в рубці, і залишаються там протягом усього життя, говорить Меркутов. Головний показник, за яким стежить система - рівень кислотності в шлунку корови. За словами гендиректора «Молока Чорнозем'я» Леіоніда Маслова, якщо корова починає пити менше води, ніж зазвичай, це може привести до серйозних захворювань кінцівок і порушення процесів в рубці.
На даний момент плата за підключення датчика і його обслуговування досить висока - до 500 рублів на місяць на одну тварину. Тому в основному системою користуватимуться великі і середні тваринницькі господарства з поголів'ям від 300 тварин, вважає Меркутов. З ним згоден гендиректор підприємства «Союзмолоко» Артем Белов - за його словами, використання таких технологій може бути невигідно невеликим молочним фермам, і плата за систему може становити десятки відсотків від прибутку. Однак в сільському господарстві все більше набувають популярності технології, пов'язані з інтернетом речей, стверджує Бєлов, і МТС вийшли на ринок не першими - ще в 2018 році на Mobile World Congress в Барселоні свої датчики для великої рогатої худоби представила китайська компанія Huawei. Зараз у продажу присутні кілька варіантів датчиків, деякі з яких діють за тим же принципом, що і у МТС - через проковтування коровою - а деякі вішаються тварині на шию.
У Росії ж системи контролю поголів'я великої рогатої худоби є у «Мегафона». В середині 2019 року оператор почав надавати замовникам доступ до моніторингової системи корів. Пристрої компанії прикріплюються до тварини у вигляді вушної бирці і відправляють дані в систему. Датчики зчитують розташування корови, а також температуру тіла і відомості про активність. Проектами в сільському господарстві і тваринництві займається і «Вимппелком» - вони пов'язані з вирощуванням екзотичних, тропічних рослин в умовах середньої смуги Росії.
Читайте також:
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Перший і останній штурм: окупант розкрив жахи війни в російській армії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Популярний месенджер чи реальна небезпека?: відомо...
Буданов назвав Telegram загрозою націона...
08.09.2024 11:17 84 0 ІТ і технології
Ціни шокують: уже з 27 вересня українці зможуть пр...
Відомо скільки коштуватиме iPhone 16 в У...
11.09.2024 13:01 225 0 ІТ і технології
Уже в жовтні: Microsoft припинить підтримку деяких...
Планується припинення підтримки одразу 7...
11.09.2024 22:01 127 0 ІТ і технології
Українська кіберспортивна команда лідирує за перег...
Гравці української NaVi 22 липня вдруге ...
12.09.2024 13:04 79 0 ІТ і технології
В Apple хочуть блокувати деякі iPhone: хто ризикує...
Вчора, 12 вересня, для бета-тестерів зап...
13.09.2024 23:08 360 0 ІТ і технології