Вірус, що викликає COVID-19, близький до першого вірусу SARS
Вчені, хіміки, вірусологи і дослідники з різних країн Земної кулі трудяться не покладаючи рук, щоб знайти лікарський засіб і вакцину проти коронавіруса, який на сьогоднішній день торкнувся понад 1 млн. людей по всьому світу.
Не так давно вчені з канадського університету University of British Columbia (UBC) під керівництвом видатного доктора сучасності Джозефа Пеннінгера створили експериментальний препарат, який вдало блокує клітини, які використовуються SARS-CoV-2 для інфікування своїх господарів.
Результати, які були озвучені 2 квітня, прогнозують, що препарат може стати ефективним засобом, здатним перемогти коронавірус на ранніх стадіях. Дослідження допомогло зрозуміти, як взаємодіє новий вірус на клітинному рівні, а також, як він впливає на кровоносну систему і нирки.
«Ми сподіваємося, що наші результати вплинуть на розробку нового лікарського препарату для лікування цієї безпрецедентної пандемії», - каже Пеннінгер, професор медичного факультету UBC.
Варто відзначити, що дана робота проводилася не тільки канадськими вченими, в ній брали участь різні дослідники і компанії з Іспанії та Швеції. Вчені працювали протягом декількох тижнів дні й ночі безперервно, а все для того, щоб краще зрозуміти механізм протікання захворювання і знайти ефективний спосіб боротьби з ним.
ACE2 - білок на поверхні мембрани клітин, який, як з'ясувалося, є головним рецептором для активності глікопротеїну SARS-CoV-2. Також в лабораторії був виявлений взаємозв'язок між серцево-судинними патологіями та дихальною недостатністю.
Раніше доктору Пеннінгеру і його колегам з Канади і Австрії вдалося ідентифікувати ACE2, а потім і виявити, що в організмах ACE2 - це ключовий рецептор SARS (ГРВІ), який став загрозою людства 17 років тому.
COVID-19 продовжує передаватися від людини до людини швидкими темпами, а відсутність противірусної терапії і ліків обеззброює медпрацівників, які борються за життя важкохворих.
«Наше нове дослідження показує, що препарат - APN01, який скоро буде клінічно випробуваний європейською біотехнологічною компанією Apeiron Biologics, стане противірусною терапією для COVID-19», - каже д-р Арт Слуцький, вчений з Науково-дослідного центру біомедичних досліджень при лікарні Св . Михайла Кінана і професор Університету Торонто, співавтор дослідження.
Дослідники змогли продемонструвати на штучно створених тканинах кровоносних судин і нирок, як небезпечний вірус проникає і розмножується в них. Ці "органели" були вирощені в лабораторних умовах зі стовбурових клітин людини, тому дають достовірну інформацію про те, як розвивається недуга і що відбувається у важких випадках COVID-19. Таким чином вдалося встановити, що захворювання викликає поліорганну недостатність, яка негативно позначається на серцево-судинній системі. Також наголошується, що hrsACE2 знищує інфекцію SARS-CoV-2 в цих штучно створених тканинах.
«Використання органоїдів дозволяє нам дуже гнучко тестувати методи лікування, які вже використовуються для лікування інших захворювань або близькі до валідації. У такі моменти, коли часу мало, людські органели економлять час, який ми витрачаємо на тестування», - каже Нурія Монтсеррат, професор ICREA в Інституті біоінженерії Каталонії в Іспанії.
«Вірус, що викликає COVID-19, близький до першого вірусу SARS», - додає Пеннінгер.
Важливе дослідження було проведено завдяки федеральному уряду Канади, яке виділило кошти для прискорення розробок, тестування і впровадження заходів по боротьбі з пандемією.
Читайте також:
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Перший і останній штурм: окупант розкрив жахи війни в російській армії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Популярний месенджер чи реальна небезпека?: відомо...
Буданов назвав Telegram загрозою націона...
08.09.2024 11:17 84 0 ІТ і технології
Ціни шокують: уже з 27 вересня українці зможуть пр...
Відомо скільки коштуватиме iPhone 16 в У...
11.09.2024 13:01 225 0 ІТ і технології
Уже в жовтні: Microsoft припинить підтримку деяких...
Планується припинення підтримки одразу 7...
11.09.2024 22:01 127 0 ІТ і технології
Українська кіберспортивна команда лідирує за перег...
Гравці української NaVi 22 липня вдруге ...
12.09.2024 13:04 79 0 ІТ і технології
В Apple хочуть блокувати деякі iPhone: хто ризикує...
Вчора, 12 вересня, для бета-тестерів зап...
13.09.2024 23:08 360 0 ІТ і технології