Компанія планує значно розвинути свої технології завдяки цьому проекту
НАСА оголосила, що відібрала ідею установки радіотелескопу на місячному кратері для отримання фінансування в рамках своєї програми «Новаторські вдосконалені концепції НАСА» (NIAC). За допомогою цієї програми інвестують в технологічні ідеї від НАСА, галузевих і академічних дослідників по всій країні на ранній їх стадії.
Проект запропонувала реалізувати Лабораторія реактивного руху НАСА. Для того, щоб розгорнути телескоп, необхідно буде відправити робототехніку на зворотний бік Місяця. Ця техніка зможе розтягнути над кратером мережу в якості майданчика під влаштування. Метою місії стане пошук планет земного типу за межами Сонячної системи.
Ровери повинні будуть натягнути всередині кратера розміром 3-5 кілометри дротяну сітку діаметром близько 1км. Приймач розміститься в центрі. «Радіотелескоп LCRT діаметром 1 кілометр стане найбільшим радіотелескопом з повною апертурою в Сонячній системі», - сказано в описі проекту.
Серед переваг розташування телескопа саме на зворотному боці Місяця наголошується на тому, що супутник «діє як фізичний екран, який ізолює телескоп місячної поверхні від радіоперешкод/перешкод від наземних джерел, іоносфери, супутників з орбіти Землі і радіошуму Сонця».
Проект місячного телескопа - одна з 23 концепцій, яка отримала більшу частину від загальних інвестицій в розмірі $7 млн доларів через NIAC. Ще один дослідник лабораторії, В'ячеслав Туришев, отримає грант в розмірі $2 млн для подальшого вдосконалення своїх концепції і пов'язаних з ними технологій протягом двох років. Він розповів про можливості використання сонячної гравітаційної лінзи для поліпшення огляду планет, що обертаються навколо інших зірок, відомих як екзопланети.
Також Туришев розробив місіонерську архітектуру, яка використовує кілька невеликих космічних кораблів, і технологію сонячного вітрила, щоб доставити їх до місця призначення в 50 млрд миль від Землі. З повним списком проектів-одержувачів грантів можна ознайомитися тут.
НАСА відзначило, що ці проекти, в основному, зажадають десятиліть технологічних розробок, і поки вони не є офіційними місіями агентства.
Читайте також:
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Перший і останній штурм: окупант розкрив жахи війни в російській армії
- На деревах й під снігом: скляне чудо у закарпатських лісах. Людей тягне магнітом (ФОТО)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Популярний месенджер чи реальна небезпека?: відомо...
Буданов назвав Telegram загрозою націона...
08.09.2024 11:17 84 0 ІТ і технології
Ціни шокують: уже з 27 вересня українці зможуть пр...
Відомо скільки коштуватиме iPhone 16 в У...
11.09.2024 13:01 225 0 ІТ і технології
Уже в жовтні: Microsoft припинить підтримку деяких...
Планується припинення підтримки одразу 7...
11.09.2024 22:01 127 0 ІТ і технології
Українська кіберспортивна команда лідирує за перег...
Гравці української NaVi 22 липня вдруге ...
12.09.2024 13:04 79 0 ІТ і технології
В Apple хочуть блокувати деякі iPhone: хто ризикує...
Вчора, 12 вересня, для бета-тестерів зап...
13.09.2024 23:08 360 0 ІТ і технології