1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

В Росії розробили обчислювач на основі нейромереж у формі флешки

150

Як кажуть творці, їх розробка може змагатись зі світовими лідерами

В Росії розробили обчислювач на основі нейромереж у формі флешки

Науково-технічний центр «Модуль» розробив компактний нейромережевий обчислювач в форматі флешки. За словами творців, його можна використовувати як в бізнесі або науці, так і для особистих цілей. Називається пристрій NM Stick, призначене воно для використання в якості системи для прийому, обробки, зберігання та передачі потоків даних в складі ПК, а також систем цифрової обробки сигналів і машинного зору.

Розробники стверджують, що використовувати девайс можна в таких сферах, як розробка нейронних мереж, телекомунікаційні системи, роботехнічні комплекси, безпілотники, системи автоматизації. Правда, конкретні кейси практичного використання озвучені не були. Представники компанії заявили, що програмне забезпечення для платформи поки знаходиться на фінальній стадії розробки.

Проте, розробники кажуть, що девайс може служити доповненням для зовнішніх систем завдяки цілому комплекту апаратних і програмних засобів NeuroMatrix DeepLearning (NMDL). Йдеться про глибокі нейронні мережі.

У специфікаціях пристрою сказано, що складається воно з двох частин. Одна частина працює на зовнішній системі під керуванням ОС Windows або Linux. А друга - працює вже на базі обчислювального модуля. Девайс може запускати «попередньо навчену глибоку нейронну мережу на обчислювальних модулях».

На жаль, в руках цей девайс ніхто з представників відомих ЗМІ не тримав, але судячи по специфікаціям і фото, мова йде про одноплатний комп'ютер, який оснащений рядом інтерфейсів для виконання різних завдань.

Що стосується апаратної бази, то це 65 нм процесор 1879ВМ6Я. Він, в свою чергу, базується на ядрі власної розробки, це «унікальна мікропроцесорна архітектура». 1879ВМ6Я складається з двох частин, двох процесорних ядер. Перше - NMPU0, друге - NMPU1. Кожне з них включає процесор і векторний співпроцесор. Перший виконує векторно-матричні операції над цілочисельними даними змінної довжини від 1 до 64 розрядів. Другий призначений для векторних операцій з плаваючою крапкою.

У девайса 512 МБ ОЗУ DDR2. Що стосується інтерфейсу, то це USB 2.0. Напруга харчування - 5В, середня типова споживана потужність - 2 Вт. Розміри корпусу - 87,0 х 34,0 х 12,0 мм. Випускається як в пластиковому, так і в металевому корпусі.

У минулому році НТЦ «Модуль» представив процесор для нейромереж. Цей чіп розроблений на базі архітектури NeuroMatrix від НТЦ «Модуль». Його навіть називали конкурентом чіпів від Nvidia.

У «Модулі» тоді заявили, що в Росії немає прямих конкурентів у нового чіпа, оскільки жоден інший вітчизняний розробник не має повністю готових нейропроцесорів. «Це нейропроцесори з найвищою продуктивністю на російському ринку (всі інші процесори теж у нас, вони менш продуктивні) і за своїми характеристиками може змагатися зі світовими лідерами», - повідомляють в компанії.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber