1. Новини Закарпаття
  2. >

У новому флагмані Huawei P40 знайшли американські комплектуючі

Новий конфлікт між США та Китаєм

Новий конфлікт між США та Китаєм

Financial Times замовила розбір нового флагманського смартфона Huawei P40 і виявила, що, незважаючи на санкції США, які забороняють американським компаніям продавати китайським виробникам комплектуючі без спеціальної ліцензії, китайський гігант досі використовує їх у своїй продукції.

FT вирішила порівняти Huawei P40 Pro з торішнім P30, випущениv незадовго до введення санкцій США. Розбір замовили провести XYZone, компанія, що базується в Шеньчжені, яка визначає постачальників компонентів смартфонів.

Радіочастотні інтерфейсні модулі P40, згідно з аналізом, були проведені трьома американськими компаніями: Qualcomm, Skyworks і Qorvo. Ці модулі є важливими частинами смартфона, так як забезпечують підключення до антен і необхідні для здійснення дзвінків і доступу в Інтернет.

За словами джерела, компонент Qualcomm захищений ліцензією Міністерства торгівлі США. Qorvo і Skyworks не відповіли на запити про коментарі.

«Huawei продемонструвала стійкість, замінивши багато американських компонентів протягом одного циклу проектування телефонів. Тривале використання чіпів Qorvo і Skyworks при цьому показує, що занадто складно подолати залежність від технологій США», - сказав Ден Ван, аналітик з технологій дослідницької компанії Gavekal Dragonomics.

Читайте на ГК:Агресор не має наміру відступати: у російській Держдумі висловилися щодо закінчення війни в Україні

За словами Вана, вхідні радіочастотні модулі представляють собою аналогову мікросхему, сектор, в якому, як і раніше домінують США. «Оскільки США обговорюють питання про посилення санкцій відносно Huawei, стійкість компанії буде піддана більш серйозним випробуванням в майбутньому році», - додав він.

Модулі RF в P30 минулого року також були випущені Qualcomm, Skyworks і Qorvo, вартість акцій яких впала на тлі новин про санкції США проти Huawei.

Позначення «Entity List» означає, що американські компанії повинні подати заявку на ліцензію на експорт будь-яких технологій американського походження в Huawei. Уряд США надав своїм компаніям «тимчасову генеральну ліцензію», що дозволило їм продавати комплектуючі Huawei для обслуговування існуючих продуктів, допомагаючи таким клієнтам, як оператори зв'язку, які можуть мати потребу в заміні частин свого бездротового обладнання.

Але загальна ліцензія не поширюється на продажу з метою створення нових продуктів, таких як смартфон P40. Для цього компанії повинні шукати індивідуальні ліцензії, а Міністерство торгівлі США не уточнює, кому їх надали.

Представник Huawei заявив, що компанія «завжди дотримувалася будь-яких правил експортного контролю в різних країнах, включаючи Сполучені Штати», і що «всі матеріали про продукцію отримані на законних підставах від наших глобальних партнерів, і ми наполягаємо на співпрацю з нашими партнерами для забезпечення споживачів високоякісними продуктами і послугами».

Читайте на ГК:Масштабна трагедія у Марокко: потужний землетрус забрав не одне життя

Інші помітні зміни в порівнянні з минулим роком включають догляд американського виробника мікросхем Micron з P40 Pro - або, принаймні, з партії, отриманої FT. Для деяких партій P30 в минулому році Micron виготовив чіпи флеш-пам'яті NAND, а південнокорейська компанія Samsung зробила такі ж чіпи для інших партій. Копія FT P40 Pro цього року містить тільки чіпи флеш-пам'яті Samsung NAND.

Як P30, так і P40, в основному, складаються з компонентів, виготовлених і зібраних китайськими, південнокорейськими і тайванськими компаніями.

До цього стало відомо, що адміністрація президента США розглядає можливість блокувати Huawei доступ до використання чіпів найбільших виробників мікропроцесорів, в тому числі тайванської Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC).

Читайте на ГК:Не видасть чоловіків, які втекли з України: одна з країн проти екстрадиції українців призовного віку
Читайте на ГК:«Велика частина» його корпусу пішла під воду: акули атакували російське судно
Читайте на ГК:Нічна атака РФ: сусіди румуни публікують відеокадри вибухів (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська