В одному з університетів США створюють нову розробку для боротьби з коронавірусом
Массачусетський технологічний інститут представив Управлінню з контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів США (FDA) проект апарату аварійної штучної вентиляції легенів, названий E-Vent. При цьому після розробки креслення і вихідний код софта приладу планується викласти у відкритий доступ. Про це повідомляється на сайті МТІ.
За словами представників інституту, в умовах пандемії коронавірусу COVID-19 в охоплених захворюванням країнах спостерігається гостра нестача апаратів ШВЛ. Тільки в США в разі несприятливого сценарію може не вистачити порядку 300-700 тисяч приладів. Крім того, вони дорогі у виробництві, а оперативно створити таку кількість апаратів неможливо.
Розроблюваний апарат являє собою по суті мішок для вентиляції легенів, що використовується реанімаційними бригадами і штатними реаніматологами в лікарнях. Він буде недорогий у виробництві. У Массачусетському технологічному інституті визнають, що ця концепція не нова - так, в 2010 році студенти інституту вже представляли подібний апарат, в який вбудований портативний вентилятор, проте він не пройшов стадію прототипу. Нинішнє дослідження буде використовувати напрацювання студентів і полягає в тому, щоб визначити мінімальні вимоги до приладу, спроектувати його відповідно до них, протестувати і повідомити про результати.
Відзначається, що винахід не стане панацеєю - воно має недоліки. Вентиляція легенів подібним мішком не завжди корисна для пацієнтів, і використовувати його повинні тільки кваліфікований лікарі. Повноцінно замінити апарат ШВЛ новий прилад не зможе, однак в умовах браку він може врятувати безліч життів, коли інших варіантів для порятунку немає.
Новий прилад буде мати можливість контролювати параметри коливання повітря в легені, такі, як дихальний обсяг, частота, тиск на вході. Крім того, він буде виводити на екран дані про стан хворого, які буде зчитувати по реакції хворого на використання апарату.
Найближчим часом дослідники МТІ звітуватимуть про розробку апарату. Вся інформація буде розбита по розділах, в яких будуть опубліковані мінімальна безпечна функціональність приладу на основі клінічних рекомендацій, еталонний дизайн, подробиці про апаратну частину приладу, а також результати його випробувань. Всі матеріали, отримані в ході дослідження, можуть використовуватися сторонніми особами для розробки аналогічних апаратів. Крім того, всі бажаючі можуть поділитися будь-якими знаннями і напрацюваннями, які можуть бути корисні при створенні приладу.
Читайте також:
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Популярний месенджер чи реальна небезпека?: відомо...
Буданов назвав Telegram загрозою націона...
08.09.2024 11:17 84 0 ІТ і технології
Ціни шокують: уже з 27 вересня українці зможуть пр...
Відомо скільки коштуватиме iPhone 16 в У...
11.09.2024 13:01 225 0 ІТ і технології
Уже в жовтні: Microsoft припинить підтримку деяких...
Планується припинення підтримки одразу 7...
11.09.2024 22:01 127 0 ІТ і технології
Українська кіберспортивна команда лідирує за перег...
Гравці української NaVi 22 липня вдруге ...
12.09.2024 13:04 79 0 ІТ і технології
В Apple хочуть блокувати деякі iPhone: хто ризикує...
Вчора, 12 вересня, для бета-тестерів зап...
13.09.2024 23:08 360 0 ІТ і технології