1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Як уряд слідкує за вами завдяки пандемії

161

В багатьох країнах світу знизився рівень конфіденційності населення

Як уряд слідкує за вами завдяки пандемії

The New York Times випустило матеріал, присвячений методам стеження за населенням з боку урядів різних країн в умовах поширення епідемії коронавірусу. Автори матеріалу вважають, що в міру посилення спостереження рівень особистої конфіденційності різко падає, а відстеження активності населення може відкрити двері для інших форм урядового втручання в майбутньому.

Так, в Південній Кореї урядові установи використовують записи з камер спостереження, дані про місцезнаходження смартфонів і записи про покупку з кредитних карт, щоб допомогти відстежити переміщення пацієнтів з коронавірусів.

В італійській Ломбардії влада аналізуює дані про місцезнаходження, що передаються з мобільних телефонів громадян, щоб визначити, скільки людей дотримується урядовий наказ про карантин, і визначити відстані, на які вони переміщуються кожен день.

В Ізраїлі агентство внутрішньої безпеки країни готове почати використовувати кеш даних про місцезнаходження користувача, що отримується з мобільних телефонів. Спочатку цей захід передбачалася використовувати при проведенні контртерористичних операцій, але тепер її хочуть впровадити для виявлення громадян, які могли бути піддані впливу вірусу.

Журналісти відзначають, що, в той час як країни в усьому світі прагнуть стримати пандемію, багато хто з них так чи інакше використовують цифрове спостереження як засіб забезпечення соціального контролю.

Експерти з громадянських свобод порівнюють ситуацію з положенням, яке склалося після терактів 11 вересня 2001 року в США. За їхніми словами, через майже два десятиліття правоохоронні органи мають доступ до більш потужних систем спостереження, в тому числі детальному відстеження місця розташування і розпізнавання осіб. Надалі їх можуть використовувати при вирішенні вже політичних завдань, таких як антиімміграційної політики. Експерти попереджають, що у громадськості практично немає можливості оскаржити ці дії.

Альберт Фокс Кан, виконавчий директор компанії Surveillance Technology, як приклад вказав на закон, прийнятий штатом Нью-Йорк в цьому місяці, який наділяє губернатора необмеженими повноваженнями в умовах ПП, в тому числі дозволяє йому видавати директиви реагування на надзвичайні ситуації, які можуть скасовувати будь-які місцеві нормативні акти.

Міла Романофф, керівник відділу даних і управління в Організації Об'єднаних Націй «Глобальний пульс», вважає, що повинна заробити структура, яка дозволила б компаніям і державним органам співпрацювати, щоб знизити ризик того, що зусилля з епіднагляду порушать право на конфіденційність людей.

Поки ж чиновники діють на свій розсуд. У Китаї уряд вимагає від громадян використовувати програмне забезпечення для смартфонів, яке автоматично класифікує кожну людину за допомогою колірного коду - червоного, жовтого або зеленого - вказує на ризик зараження. ПО визначає, кого слід помістити на карантин, але чиновники так і не пояснили, як система приймає такі рішення.

У Сінгапурі міністерство охорони здоров'я розмістило в Інтернеті інформацію про кожного пацієнта з коронавірусів з подробицями, в тому числі про відносини з іншими пацієнтами. «Випадок 219 - це 30-річний чоловік», - йдеться в одному із записів, - «Знаходиться в ізоляторі лікарні загального профілю Сенкан і є членом сім'ї з нагоди 236».

У Сполучених Штатах Білий Будинок провів переговори з Google, Facebook і іншими технічними компаніями про можливе використання агрегованих даних про місцезнаходження, отриманих з мобільних телефонів американців, для громадського нагляду за вірусом. Кілька членів Конгресу згодом написали лист, що закликає президента Трампа і віце-президента Майка Пенса захистити будь-які пов'язані з вірусом дані, які компанії збирають у американців.

Тим часом в Нью-Йорку мер Білл де Блазіо опублікував в Twitter подробиці про адвоката в окрузі Вестчестер, який був другою людиною в штаті з позитивним результатом на вірус. Мер вказав назву юридичної фірми пацієнта і назви шкіл, в яких навчалися двоє його дітей.

Кілька годин по тому The New York Post ідентифікував адвоката на ім'я і незабаром назвав його «нульовим пацієнтом» під час спалаху коронавірусу в Нью-Рошелі. Дружина цього у відкритому листі на Facebook звернулася до громадськості: «Ми б хотіли, щоб все це залишалося конфіденційним. Але оскільки це вже не так, я хотіла, по крайней мере, поділитися деякими істинами і розвіяти страхи людей ». За її словами, родина самоізолювалася від суспільства і вживає інші заходи.

У Глобальному підрозділі ВООЗ з профілактики та контролю інфекцій вважають, що сінгапурська практика, коли повернувся з-за кордону повинен через службу визначення місцезнаходження на смартфоні повідомляти про перебування в ізоляції, є правильною. За словами співробітників підрозділу, це дозволяє відстежити більшість випадків COVID-19 серед міжнародних мандрівників або тих, хто контактував з ними.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber