1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

IBM допоможе врятувати світ від COVID-19

165

Всі разом проти пандемії коронавірусу!

IBM допоможе врятувати світ від COVID-19

Компанія IBM оголосила про те, що допоможе скоординувати зусилля з надання 330 петафлопс обчислювальної потужності вченим, що досліджують коронавірус COVID-19, число інфікованих яким у всьому світі перевищує 300 тисяч чоловік. Очікується, що потужності будуть використані для розробки алгоритмів, які вивчають вплив вірусу на людину і моделюють потенційні методи лікування.

За словами гендиректора IBM Даріо Гіла, надані вченим обчислювальні системи дозволять проводити велику кількість розрахунків в сфері епідеміології, біотехнології та молекулярного моделювання. Якщо проводити їх вручну, такі розрахунки займуть роки, на більш повільних традиційних обчислювальних платформах - місяці, стверджує Гіл. Тому з самого початку пандемії корпорація почала тісну співпрацю з урядовими органами США та інших країн, щоб використовувати технології для боротьби з коронавірусом, пише гендиректор IBM.

Компанія приєдналася до проекту COVID-19 High Performance Computing (HPC) для боротьби з пандемією з іншими корпораціями і установами. Крім IBM, в ньому беруть участь Білий Будинок, Міністерство енергетики США, Массачусетський технологічний інститут, Політехнічний інститут Ренсселера штату Нью-Йорк, Ливерморская національна лабораторія ім. Лоуренса, Національний науковий фонд США, Microsoft, Google, Hewlett Packard Enterprise, Amazon і інші корпорації і державні установи. IBM пообіцяла, що надасть дослідникам коронавірусу доступ до 16 систем суперкомп'ютерів, які в сумі мають 775 тисяч процесорних ядер і 34 тисячі графічних процесорів - вони можуть виконувати близько 330⋅1015 операцій з плаваючою крапкою в секунду.

IBM вже дозволила використовувати для вивчення COVID-19 свій суперкомп'ютер Summit. За словами Гіла, дослідники вірусу з Національної лабораторії Ок-Ріджа і Університету Теннессі в Ноксвілл вже моделювали близько восьми тисяч нових з'єднань, які змогли б нейтралізувати можливість вірусу зв'язуватися з клітинами людини за допомогою білків-«шпильок». З них 77 вчені планують перевірити експериментально як найбільш підходящі і легкосинтезовані, зазначає Гіл. Тепер же IBM та іншим компаніям і установам час виходити на новий рівень використання обчислювальної потужності суперкомп'ютерів, вважає гендиректор.

«Ми хочемо, щоб дослідники, що працюють над боротьбою з COVID-19, мали доступ до необхідних інструментів», - говорить головний керівник програми AI for Health корпорації Microsoft Джон Кахан. За його словами, завдяки програмі стало можливим надавати дослідникам можливість використовувати потужні технології.

Amazon заявила, що надасть дослідникам програми свого підрозділу Amazon Web Services (AWS) для просування досліджень коронавірусу COVID-19 в області діагностики, лікування і розробки вакцини. Як каже віце-президент підрозділу Тереза Карлсон, працюючи разом, влада, бізнес і керівники інститутів і лабораторій зможуть ефективно використовувати можливості хмарних сервісів для прискорення темпів наукових відкриттів і боротьби з коронавірусом.

Вчені з усього світу зможуть подати заявку на використання обчислювальної потужності суперкомп'ютерів через веб-сайт COVID-19 High Performance Computing. Для цього необхідно вказати, в якому напрямку будуть проводитися дослідження.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber