1. Новини Закарпаття
  2. >

Програмісти з Німеччини розробили проекти для боротьби з коронавірусом

Найбільший хакатон у світі

Найбільший хакатон у світі

Близько 27 тисяч німецьких розробників з вечора п'ятниці по неділю взяли участь у спільній розробці програмного забезпечення, яке може допомогти в боротьбі з коронавірусів COVID-19, пише Der Spiegel. Всього ж в онлайн-конференції брали участь понад 42 тисяч осіб.

Протягом 48 годин кодери разом працювали над 1500 проектами, які покликані вирішувати найрізноманітніші проблеми - розподіл лікарняних ліжок, відстеження ланцюжків інфікування, організація тестів на коронавірус і інші. Сервери Slack, на яких збиралися розробники, почали давати збої, оскільки месенджер не був готовий до такого напливу учасників. Через це організаторам довелося розбити добровольців на групи по дві тисячі осіб, щоб реєструватися по черзі.

Організаторами такого Хакатона виступили сім великих хакерських організацій, включаючи Prototype Fund, Code4Germany і Initiative21. Вони об'єдналися під хештегом #WirVsVirus (# МиПротівВіруса). Der Spiegel пише, що це був найбільший хакатон в світі.

Ідея організувати захід з'явилася після того, як аналогічне пройшло в Естонії минулого тижня. Організатори створили концепцію Хакатона і надали її Федеральної канцелярії Німеччини - і в середу кабінет міністрів схвалив цю ідею, надавши патронаж.

Так, один з учасників, 34-річний Мануель Блешмідт планував поїхати у відпустку до Австрії, проте коронавірус перешкодив цьому. В результаті програмісту довелося залишитися в Німеччині, і він вирішив взяти участь в Хакатоні. Він разом з 20 колегами розробляв програму для оптимізації госпіталізації пацієнтів, яка зможе за даними моніторингу визначати, в яку лікарню найкраще направляти заражених. Його команді в розробці допомагали дослідники з Базельського університету і колеги зі Стокгольма. Інший програміст, Йонас Загаття з Ахена, разом з шістьма друзями розробляв аналогічну систему для оптимізації процесу проведення тестів на коронавірус. У той же час Ахілл Рудольф з Берліна, який працює в Mercedes-Benz, працював над програмою, яка б відстежувала ланцюжка інфікування серед жителів Німеччини, але при цьому не видавала особисті дані пацієнтів. За його словами, програма повинна отримувати дані про переміщення від інфікованих і публікувати їх, в той час як здорові люди зможуть подивитися, в яких місцях вони були разом з зараженими.

За результатами Хакатона призначений владою журі вибере найбільш перспективні проекти, розроблені у вихідні. Вони отримають фінансування найближчим часом. Підсумки будуть опубліковані на веб-сайті заходу.

Читайте на ГК:Шокуюча заява “вусаня”: Лукашенко заявив, що вважає Україну «своїм» регіоном
Читайте на ГК:Може ми чогось не знаємо?!: Трамп заявив, що Угорщина має спільний кордон з Росією
Читайте на ГК:“Українська мова є частиною нашої культурної спадщини”: Кисельов зробив несподівану заяву /ВІДЕО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська