1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Супутниковий інтернет опиниться під загрозою

489
ІТ і технології Закарпаття

OneWeb на межі банкрутства.

Супутниковий інтернет опиниться під загрозою

За даними Bloomberg, OneWeb, провайдер глобального супутникового інтернету, знаходиться на межі банкрутства. Проблема - конкуренція з боку Amazon і SpaceX. Ще одна складність - неможливість отримати дозвіл на потрібні частоти в Росії. Спецслужби різко проти видачі дозволу на роботу цієї компанії, на думку представників відповідних органів, видача необхідних частот є загрозою державної безпеки.

Все це призвело до того, що OneWeb розглядає можливість захисту від кредиторів в суді. OneWeb отримала кілька мільярдів доларів від SoftBank, це найбільший інвестор мережі глобального інтернету. Проблеми, про які йшлося вище, поглиблюються епідемією коронавірусу і глобальною економічною кризою, яка вже не майбутнє, а реальність.

Варто відзначити, що OneWeb - не єдина компанія з профінансованих SoftBank. Зараз складності спостерігаються і в інших одержувачів інвестицій цієї японської компанії.

Що стосується самої OneWeb, то всього два тижні тому вона розповідала про можливості розгортання супутникового інтернету по всій Росії. Конкурувати з місцевими операторами при цьому OneWeb не збиралася.

«OneWeb буде працювати не безпосередньо з кінцевим споживачем, а продавати зв'язок оптовим покупцям, які вже стануть надавати послуги як організаціям, так і людям. Ми будуємо широкосмугову систему і будемо надавати зв'язок як бізнес, так і фізичним особам в залежності від країни. Але система буде глобальной, вона розгорнеться по всьому світу. Нам потрібно отримати в Росії дозволи та ліцензії для початку комерційної діяльності (ми очікуємо, що отримаємо їх), і разом з нашим російським партнером ми будемо використовувати систему OneWeb, щоб підключити до інтернету школи, компанії, літаки всюди, де це необхідно. Вам не треба буде йти на сайт і там оформляти покупку послуг для зв'язку. Ми будемо не конкурувати з місцевими операторами, а доповнювати їх бізнес, щоб вони могли розширити зону свого покриття. Будемо додавати потужності, які вони зможуть використовувати», заявив, - розповів генеральний директор OneWeb Адріан Стекела.

OneWeb, за словами представників цієї компанії, планувала (і поки ще планує) забезпечити зв'язком рухомі в море суду, а також віддалені регіони, куди неможливо провести інтернет будь-яким іншим способом. «У Росії не буде жодного місця без широкосмугового інтернету. Ви можете перебувати в машині, гелікоптері, літаку, на вершині гори, на березі озера, на Крайній Півночі - всюди у вас буде інтернет », - сказав Стекела 

Угруповання супутників за планом повинна складатися з 588 апаратів, плюс кілька резервних систем. Перші супутники вирушили на орбіту Землі в лютому 2019 року, ще 34 були запущені в лютому цього року. На початку березня керівництво компанії заявляло про те, що збирається проводити щомісячні запуски.

OneWeb зазнає значного тиску з боку Amazon і проекту Kuiper, який був анонсований рік тому. Джефф Безос тоді повідомив про намір створити мережу з 3236 супутників, які повинні працювати на орбітах заввишки від 590 до 630 кілометрів від поверхні Землі. Поки що жоден з супутників Kuiper в космос не відправився.

Другий конкурент, найсерйозніший - Starlink, це проект компанії SpaceX. Проект реалізується вельми активно. На даний момент компанія відправила на орбіту кілька сотень супутників, які проходять тестування. Тестування мережі теж проведено, і угрупування працює саме так, як і планувалося. До кінця цього року Маск заявляв про намір запустити свою мережу в США і Канаді, а ще трохи пізніше - в усьому світі.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber