1. Новини Закарпаття
  2. >

Вчені розробили новий слуховий апарат

Створено слуховий апарат, який безпосередньо передає інформацію в мозок

Створено слуховий апарат, який безпосередньо передає інформацію в мозок

Німецьке товариство сприяння прикладним дослідженням імені Фраунгофера представило слуховий апарат, який зчитує електроенцефалограму головного мозку користувача і визначає, в якому напрямку він прислухається. Про це йдеться на сайті організації.

За допомогою ЕЕГ прилад вимірює активність мозку і направляє мікрофон в ту сторону, звідки користувач намагається почути звуки. Завдяки цьому аудіосигнал, що отримується людиною з порушеннями слуху, посилюється і позбавляється від перешкод і стороннього шуму. Крім того, він проводить транскраниальну електростимуляцію кори головного мозку слабким електричним струмом - стверджується, що це допомагає користувачеві краще розбирати слова співрозмовника.

 

За словами науковців Інституту цифрових і медіатехнологій суспільства Фраунгофера, тільки в Німеччині налічується близько 15 мільйонів громадян з вадами слуху. Багато з них обходяться звичайними слуховими апаратами, однак вони можуть бути ненадійні в умовах гучної розмови кількох осіб, а також не завжди дозволяють визначити по голосу, хто говорить. Завдяки винаходу люди з вадами слуху зможуть відчувати себе комфортніше в таких ситуаціях і використовувати «ефект коктейльної вечірки», який дозволяє дізнаватися голоси серед стороннього шуму і концентруватися на них, кажуть дослідники.

 

Прилад поки не надійшов у виробництво, проте суспільство Фраунгофера активно співпрацює з Ольденбурзький університетом імені Карла фон Осецького. Зокрема, зараз вони працюють над тим, щоб надати приладу більш звичний вигляд слухового апарату; за словами наукових співробітників, остаточний дизайн пристрою ще належить розробити. В майбутньому планується, що прилад можна буде вбудовувати в головні убори. Товариство провело випробування приладу тільки з людьми без порушень слуху - випробування зі слабочуючими почнуться найближчим часом. Крім того, напрацювання в цій сфері можна буде використовувати при вирішенні інших проблем - наприклад, на основі апарату можна розробити пристрій, який би прочитував електроенцефалограму і попереджало про насування нападу у людей, які страждають епілептичними припадками.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська