1. Новини Закарпаття
  2. >

Компанія TCL розробила гнучкий смартфон-планшет

Китайська компанія показала нову розробку у вигляді гармошки, що складається втричі

Китайська компанія показала нову розробку у вигляді гармошки, що складається втричі

Китайський виробник TCL продемонстрував прототип пристрою, що працює за принципом гармошки. Причому в розгорнутому вигляді це повноцінний 10-дюймовий планшет, при одному складанні апарат перетворюється в фаблет, а при двох - в 6,65-дюймовий смартфон з дозволом дисплея 3К.

 

Концепт має два шарніра на власних технологіях DragonHinge і ButterflyHinge і три акумулятора, що робить пристрій важким. При цьому, як відзначають журналісти-тестувальники, в складеному вигляді це, скоріше, схоже на три смартфона, які поклали один на одного.

 

Однак сам по собі форм-фактор робить пристрій багатофункціональним. Так, в розгорнутому вигляді можна дивитися відео. Крім того, якщо смартфон показує розклад на день, то в режимі планшета можна дивитися список завдань вже на весь місяць. Двоекранний режим, в свою чергу, підходить для читання електронних книг при використанні третини дисплея під підставку.


Однак тестувальники вказали на дві суттєві проблеми - це крихкість конструкції на шарнірах, що підтверджується випуском останніх складних смартфонів, а також ціна - адже звичайні смартфони-розкладачки коштують від $1500.

Крім того, TCL показала концепт смартфона-слайдера з розсувним дисплеєм. Він розсується горизонтально. При товщині 9 мм концепт являє собою стандартну конструкцію смартфона з рухомим дисплеєм AMOLED, в якому екран з діагоналлю 6,75 дюйма збільшується до 7,8 дюйма при натисканні кнопки. Створений зразок поки не робочий.

Про плани компанії з випуску смартфона-гармошки нічого не повідомляється. Поки в TCL лише відзначили, що експериментують з десятками різних форм-факторів.

 

У листопаді минулого часу року інша китайська компанія Visionox, постачальник дисплеїв для Xiaomi Mi Mix Alpha і Xiaomi Mi Note 10, продемонструвала прототипи нових екранів. Серед них був один цікавий форм-фактор. Це гнучка панель AMOLED, яка згортається в рулон. Був показаний тільки дисплей без корпусу. Він має динамічний радіус скручування 7 мм і вбудовану сенсорну технологію інтеграції, а також самоламінування. Розробка стверджує, що при успішній реалізації ця технологія дозволить скоротити площу мобільного пристрою більше, ніж при використанні складної конструкції.

Китайський експерт розповів, коли закінчиться епідемія коронавірусу.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська