1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Компанія TCL розробила гнучкий смартфон-планшет

127

Китайська компанія показала нову розробку у вигляді гармошки, що складається втричі

Компанія TCL розробила гнучкий смартфон-планшет

Китайський виробник TCL продемонстрував прототип пристрою, що працює за принципом гармошки. Причому в розгорнутому вигляді це повноцінний 10-дюймовий планшет, при одному складанні апарат перетворюється в фаблет, а при двох - в 6,65-дюймовий смартфон з дозволом дисплея 3К.

 

Концепт має два шарніра на власних технологіях DragonHinge і ButterflyHinge і три акумулятора, що робить пристрій важким. При цьому, як відзначають журналісти-тестувальники, в складеному вигляді це, скоріше, схоже на три смартфона, які поклали один на одного.

 

Однак сам по собі форм-фактор робить пристрій багатофункціональним. Так, в розгорнутому вигляді можна дивитися відео. Крім того, якщо смартфон показує розклад на день, то в режимі планшета можна дивитися список завдань вже на весь місяць. Двоекранний режим, в свою чергу, підходить для читання електронних книг при використанні третини дисплея під підставку.


Однак тестувальники вказали на дві суттєві проблеми - це крихкість конструкції на шарнірах, що підтверджується випуском останніх складних смартфонів, а також ціна - адже звичайні смартфони-розкладачки коштують від $1500.

Крім того, TCL показала концепт смартфона-слайдера з розсувним дисплеєм. Він розсується горизонтально. При товщині 9 мм концепт являє собою стандартну конструкцію смартфона з рухомим дисплеєм AMOLED, в якому екран з діагоналлю 6,75 дюйма збільшується до 7,8 дюйма при натисканні кнопки. Створений зразок поки не робочий.

Про плани компанії з випуску смартфона-гармошки нічого не повідомляється. Поки в TCL лише відзначили, що експериментують з десятками різних форм-факторів.

 

У листопаді минулого часу року інша китайська компанія Visionox, постачальник дисплеїв для Xiaomi Mi Mix Alpha і Xiaomi Mi Note 10, продемонструвала прототипи нових екранів. Серед них був один цікавий форм-фактор. Це гнучка панель AMOLED, яка згортається в рулон. Був показаний тільки дисплей без корпусу. Він має динамічний радіус скручування 7 мм і вбудовану сенсорну технологію інтеграції, а також самоламінування. Розробка стверджує, що при успішній реалізації ця технологія дозволить скоротити площу мобільного пристрою більше, ніж при використанні складної конструкції.

Китайський експерт розповів, коли закінчиться епідемія коронавірусу.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber