1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпаття бореться з вірусними гепатитами

124
Суспільство Без регіону (не видаляти!)

У рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, який відзначався 28 липня, всі охочі закарпатці могли безкоштовно й анонімно пройти...

Закарпаття бореться з вірусними гепатитами


У рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, який відзначався 28 липня, всі охочі закарпатці могли безкоштовно й анонімно пройти експрес-тестування на гепатит С та проконсультуватися з лікарями.

Результати тестування можна було дізнатися дуже швидко — через 5 хвилин, та з’ясувати, чи має людина таку підступну недугу, як гепатит С.


Волонтери Закарпатського обласного благодійного фонду «Рада життя» проводили тестування в обласному центрі на площі Театральній. Потім акція продовжилася на пл. Корятовича, 37/7, де ще 2 дні кожен бажаючий зможе пройти експрес-обстеження.

«Нині проблема вірусних гепатитів набула особливої актуальності у світі та Україні. З метою покращення ситуації на державному рівні розроблена цільова соціальна програма, а на обласному – «Регіональна програма протиепідемічних заходів та боротьби з інфекційними хворобами на 2012–2016 роки», одним з пунктів якої є забезпечення препаратами для медикаментозного лікування хворих з хронічними вірусними гепатитами В та С. Відтак, в межах фінансування Програми на 2014 рік заплановано виділити кошти для обстеження та лікування хворих з хронічними гепатитами В та С в сумі 4,1 мільйони гривень», – зазначив начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Роман Шніцер.

З початку 2014 року на диспансерному обліку в лікувально-профілактичних закладах Закарпатської області перебуває 1771 хворий з діагнозом хронічний вірусний гепатит. Тож головний лікар краю закликав жителів Закарпаття активніше проходити тестування, адже хвороба розвивається безсимптомно і поступово переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом та раком печінки.

За словами головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Михайла Поляка, для Закарпаття більшою проблемою є гепатит А, а не В й С. Хоча він і не дає таких серйозних ускладнень, як останні, але дуже легко поширюється через воду, особливий фактор ризику – колодязі після паводків, їжу й брудні руки, тому завдає серйозного клопоту медичним фахівцям.

«Якщо в цивілізованих західних країнах на хронічні гепатити припадає 80% випадків, а на хворобу Боткіна – 20%, то в нас навпаки: 90% – гепатит А і 10 відсотків – хронічні. Тому проблему мають вирішувати місцеві органи влади, забезпечуючи населені пункти централізованим якісним водопостачанням та каналізацією. І плюс важливою є санітарна культура населення», – констатує Михайло Амброзійович.

«Медиками Закарпаття проводиться значна робота з метою раннього виявлення інфекції. Сьогодні завдяки державній цільовій програмі мешканці області отримують безкоштовне лікування від гепатиту», – поінформував Михайло Поляк.

Довідково: За ступенем негативного впливу на здоров’я населення та масштабами захворюваності та інвалідизації вірусні гепатити в Україні займають домінуюче місце в структурі інфекційної патології.

За оцінками експертів ВООЗ, у світі біля 180 млн. осіб мають хронічну НСV інфекцію, а 350 тис. щорічно помирають внаслідок ураження печінки вірусом гепатиту С. На хронічний гепатит В страждає біля 400 млн. громадян планети і щорічно 500-700 тис. осіб помирають внаслідок цієї інфекції.
Захворюваність та летальність внаслідок гепатиту С прогресивно збільшується на планеті та, за даними експертів, подвоїться до 2015-2020 рр.

А вже зараз загальна кількість хворих на гепатити В і С у світі в 14-15 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих, яка складає біля 40 млн.

За оціночними даними ВООЗ, 57% випадків цирозу печінки і 78% випадків первинного раку печінки зумовлено вірусами гепатиту В або С.

Україна належить до країн з середньою розповсюдженістю гепатиту С – приблизно інфіковано біля 3 % громадян, що складає приблизно 1 170 000 осіб. Однак, за результатами вибіркового моніторингу груп ризику, інфікованість вірусом гепатиту С серед деяких з них значно перевищує середньосвітові показники і досягає 40-60%. В Україні офіційна реєстрація хронічного гепатиту В і С розпочалася тільки з червня 2009 року.


Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber