Господарі не завжди мають удосталь часу, аби вичесати свого чотирилапого друга, вимити його, обрізати йому кігті, почистити вуха й підстригти. Віднедавна ці...
Руку «набивала» на своєму собаці
«Грумінгом я займаюся не так давно, останні два роки, – розповіла «Замку» Вікторія. – Спершу в Ужгороді здобула спеціальність майстра-перукаря. Ця професія була моєю мрією. Попрацювати за фахом удалося всього чотири роки. Сім’я, діти, інші види діяльності надовго відірвали мене від перукарської справи.
Чотири роки тому в нашій родині з’явився жорсткошерстий фокстер’єр. Відтак постало питання, як доглядати за шерстю цього кудлатого дива. В Інтернеті прочитала, що це не так уже й просто. Виявилося, що ця порода вимагає професійного догляду та специфічної стрижки під назвою стрипінг».
Але Вікторія – людина творча й допитлива, тому вирішила все зробити самостійно. «Купила спеціальні інструменти, вивчила техніку в Інтернеті й почала освоювати ази грумерства. Хай як дивно, все пішло легко й навіть цікаво! Так я почала набивати руку на своєму собаці, й коли постало питання про роботу, вирішила опанувати професію грумера. А чому б і ні? Маю досвід роботи перукаря, тварин люблю і вмію з ними поводитися. До того ж грумерів на Закарпатті дуже мало».
Докладніше про стрижки Вікторія дізналася в Інтернеті. Прочитала спеціальну літературу, купила все потрібне для роботи – інструменти й спеціальний стіл для стрижки тварин, попрактикувалася на котах і собаках знайомих. Побачила, що виходить, що подобається, і таки зважилася дати оголошення на одному з сайтів. Сьогодні з-поміж клієнтів пані Вікторії – чотирилапі та їх господарі з Мукачева, Сваляви, Хуста, Берегова. Фахівець стриже котів і собак приватно – у себе вдома або в оселі мукачівських клієнтів.
«Грумер – це спеціаліст, який доглядає за шерстю домашніх тварин, тобто перукар, – пояснила Вікторія. – До списку його послуг входять стрижка, миття, обрізання кігтів, чищення вух. Також грумер рекомендує, як доглядати за волосяним покривом тварини і який раціон харчування обрати, аби шерсть мала здоровий вигляд.
Грумер моделює зачіску тварини – послуга називається тримінгом. Це може бути стрипінг – свого роду штучне линяння: механічна зміна покриву, вищипування шерсті з допомогою спеціального інструмента. Або плакінг – вищипування шерсті великим і вказівним пальцями; кліпервек і флетвек (стрижки машинкою), стрижка ножицями тощо».
Вікторія каже, господарі насамперед хочуть привести свого вихованця до ладу і зробити стрижку, яка б підходила улюбленцю, залежно від конституції його тіла та породи. Дехто хоче котика підстригли під лева, хтось бажає, аби його песик красувався в довгій шерстяній «спідниці».
«Теоретично собак стрижуть 4 рази на рік, – розповідає Вікторія, – практично – частіше: раз на два місяці. Втім усе залежить від породи. З котами набагато легше. Стригти довгошерстих порід цілком достатньо 3–4 рази на рік. Звісно, можна й частіше – усе залежить від того, яким хочуть бачити свого вихованця господарі і з якої причини потрібна стрижка».
Фокстер’єри і спанієлі дуже норовливі
Здебільшого Вікторія стриже перських котів. З-поміж собак найчастіше приводять йоркшир-тер’єрів, вест-гайленд-вайт-тер’єрів, жорсткошерстих фокстер’єрів, спанієлів, пуделів, болонок.
«Кожен кіт або собака має свій характер, темперамент і вихований різними людьми, а тому повинен бути індивідуальний підхід, – розповідає Вікторія. – Якимось особливим способом емоційно налаштовувати тварину для стрижки не потрібно, головне, аби перукар був абсолютно спокійний і впевнений у собі. Собаки й коти це відчують і теж заспокояться. Проте не варто розслаблятися, а уважно стежити за їхньою реакцією й поведінкою. Тобто бути ще й психологом у цій справі.
Наприклад, коти, як відомо, – це вільні істоти, і дії проти їхнього бажання можуть викликати атаку: тварина пускає пазурі або кусає. Тому доводиться контролювати кожен рух чотирилапого. І якщо є загроза атаки, – вчасно зреагувати. Із собаками легше: вони, по суті, служать людині. Але й тут є свої нюанси: деякі породи, особливо мисливські – фокстер’єри чи спанієлі, – дуже норовливі.
Без сумніву, господар може стригти свого собаку самостійно за умови, що має хоча б найменше уявлення, як і чим це робити. Якщо таки зважився, то для початку повинен звернутися до фахівця – грумера, щоб той показав йому, як це робиться. Найперше, каже Вікторія, треба вибрати машинку для стрижки. «Спеціальний хороший пристрій коштує набагато дорожче за звичайний. Якщо вже стригти – то філірувальними ножицями, аби не зіпсувати «зачіску» й не травмувати тварину. Але звук ножиць дратує домашніх улюбленців, особливо собак, у яких слух набагато гостріший за людський. Тож може чинити опір».
Грумінг-послуги – від 120 гривень
У Мукачеві є приватна поліклініка, де надають усі необхідні послуги для домашніх улюбленців. «Це і медичний заклад, і повноцінний салон, – каже Вікторія. – Тут працюють справжні професіонали своєї справи. Про інші грумінг-салони в області, принаймні мені, нічого не відомо. А за кордоном зовсім інше розуміння того, що потрібно собакам і кішкам. Європейці більш відповідально й гуманно ставляться до домашніх тварин. Для них головне, аби улюбленці були щасливі й задоволені своїм життям. Тому салони там відкривають насамперед для тварин, а не для їхніх господарів».
Вартість послуг грумера залежить від того, у якому салоні їх надають. Купання, стрижка, гігієнічні процедури приблизно коштуватимуть від 120 до 150 грн для дрібних порід. Стрипінг – від 200 грн. Обробка проти бліх залежить від ціни препарату. У цілому ж скромний похід у салони для ваших улюбленців може обійтися від 250 грн.
У великий містах чотирилапим пропонують навіть комплекс дорогих SPA-послуг. «Питання в тому, чи вкрай це треба вашому улюбленцю, – каже Вікторія. – Адже насправді він потребує любові, а не SPA, ласки, а не стразів, гарного харчування, а не бальзамів та кондиціонерів, уваги, тривалих прогулянок та ігор із господарем, а не сумочок, у яких би їх носили, а також своєчасного догляду за шерстю – обробки проти бліх, регулярного вичісування, своєчасного трімінгу і стріпінгу».
Олена Панько, Старий Замок
Читайте також:
- Увага, зміни в правилах перетину кордону: який ДОДАТКОВИЙ документ тепер вимагатимуть від українців
- Атака "ПриватБанку" й "тисяча Вови": що коїться в Україні й куди спішать люди?
- "Одна повістка вам чи дві наступному?" — новий мем із Зеленським підірвав мережу
- "Небесні яйця" впарили жару: в яку ціну дефіцитний продукт й чи беруть українці?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 21741 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 19525 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 12797 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 15060 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 3826 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 7430 0 Суспільство