1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Винороб із Минаю послуговується дідівськими методами виготовлення п'янкого напою

438
Суспільство Новини Ужгорода

«Дайтє, мнє, пожалуйста, етого вашого вермута!» – із наміром придбати пляшечку п’янкого напою звернулася до винороба з Ужгородщини жіночка. Каже, цьогоріч на...

Винороб із  Минаю послуговується дідівськими методами виготовлення п'янкого напою
Суспільство: 1«Дайтє, мнє, пожалуйста, етого вашого вермута!» – із наміром придбати пляшечку п’янкого напою звернулася до винороба з Ужгородщини жіночка. Каже, цьогоріч на фестивалі молодого вина, що проходив у вихідні в обласному центрі, куштувала різні сорти, а от до вподоби ж припав саме той, що в цього чоловіка. – Єслі іщьо будете в воскресеніє, прівєдєм к вам і своїх друзей».

Винороб із Минаю Віталій Муска зізнався, що лише вперше цього року почав виготовляти вермут червоний і вермут білий. І, як побачив по людях, п’янкий настій на 30 травах удався. Помітив: червоний вермут власної рецептури найбільше припав до смаку жінкам.

Досі робив сухі вина й кагор лише для себе – не для продажу. «З часом жінка наполягла на тому, аби я все ж представив і публіці те, що в мене виходить найкраще. Відтак уже два роки поспіль беру участь у ярмарках до дня Ужгорода й інших гастрономічних фестивалях району», – розповідає Віталій.

Хоч і не у великій кількості, але напоями власного виробництва він частує гостей поряд з іменитими виноробами краю. Каже, не встряває в конкуренцію, а просто робить те, що приносить йому задоволення. Адже коли людина бачить, що іншим подобається її робота, в неї прокидається жага до нових звершень.

«Я працюю на залізниці, виноробство ж – справа для душі. Буває, прийду ввечері з роботи і до глибокої ночі сиджу в підвалі, щось роблю: мелю, переливаю, стягую. Від цього маю неабияке задоволення. Навчився любити свою справу від дідика. Щороку малим їздив на літній відпочинок до нього на Берегівщину. Дідико за мною дивися, а я ж не міг намилуватися тим, як він любив працювати з виноградом, який після тривалого процесу ставав дивовижним напоєм. Вчився від нього й мій батько. Якось я й не помітив, як сам почав займатися виноробством. Не для продажу, а передусім для себе», – розповів про те, як опанував справу Віталій.

Хоч живе чоловік на Ужгородщині, та привозить виноград із Берегівщини. Там має сади, що лишилися за дідиком, і ті, які сам уже насадив. Каже, тут хоч і хороший виноград, але йому все ж не вистачає трохи цукру. А, як відомо, на Берегівщині кращі умови вирощування й дозрівання лози. «Чаклує» над вином уже вдома, в Минаї.

Хоч нині чимало людей послуговується Інтернетом, але сам Віталій каже, що до нього не звертається. До того ж там доволі скупо розписано про тонкощі виноробної справи. Це все тому, що ніхто не хоче розкривати своїх секретів. «Повірте, у кожного вони є. Так, у загальному тезисні рекомендації існують. А от нюансів виготовлення того чи того напою, звісно ж, немає. Тому я послуговуюся ще дідівськими рецептами. У виготовленні вина дотримуюся його секретів. Але вже маю і свої».

Леся МИХАЙЛОВА, Старий Замок

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber