1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Ветеран Збройних сил СРСР шокований тим, як журналісти висвітлюють події в Криму

231
Суспільство Новини Виноградова

На території Криму зараз проходить потужна геополітична битва, здійснюється масштабний інформаційний тиск, а журналісти дозволяють собі оціночні судження,...

Ветеран Збройних сил СРСР шокований тим, як журналісти висвітлюють події в Криму
На території Криму зараз проходить потужна геополітична битва, здійснюється масштабний інформаційний тиск, а журналісти дозволяють собі оціночні судження, емоції та застосування невідповідних військових термінів.

Такою є одна із тез доволі виснажливого інтерв’ю з військовою людиною, ветераном Збройних сил СРСР, полковником у відставці Василем Юрієвичем Малетою. Чоловік сам зголосився на розмову з журналістом, бо впевнений, що надто багато зараз ллється дезінформації, а напруження в Криму у великій мірі — штучне. Полковник каже, що знає відповіді на питання, як врегулювати кримську кризу, і хоче донести їх до людей.

Суспільство: Ветеран Збройних сил СРСР шокований тим, як журналісти висвітлюють події в Криму
Василь Малета – є випускником Військової академії бронетанкових військ імені Маршала Малиновського, тривалий час служив у Казахстані, Німеччині, Росії та Україні. І хоч співрозмовник уже десятки років проживає у Виноградові, дуже багато його тез були співзвучними із тими, що на час запису інтерв’ю лише починав озвучувати президент РФ Володимир Путін, даючи прес-конференцію з питань Криму.


— Дуже багато неправди, недостовірної, перекрученої і перебільшеної інформацію зараз подається у телебаченні. А люди сприймають те, що говорить телеящик, як істину. Насправді, ескалації в Криму нема. Ескалація — це військовий термін, який передбачає тактичні дії військовими силами. Люди у камуфляжах без розпізнавальних знаків не можуть вважатися військвослужбовцями якоїсь зі сторін конфлікту.

— А хто ж тоді вони і чому діють саме “на руку” Кремлю?
— Це кримська самооборона. На зразок тієї, що в Києві і на Заході України, але з іншим баченням ситуації. Новий уряд Аксьонова намагається не допустити просочення екстремістів, бойовиків зі зброєю. Щоб не було мародерства, неспокою і щоб заїжджі українські ультраправі не вчили їх життю. Тому «самооборона» потрібна як жителям Криму, так і його парламенту.

— Але ж Україна визначила нову владу Криму поза законом.
— А новий уряд, той, що в Києві, хіба законний? Хіба не такими ж методами була зміщега попередня влада? Але повернімся до того, що відбувалося в Криму: Російська федерація проводила навчання, які безпідставно були висвітлені представниками ЗМІ як вторгнення чи ескалацію. Це безглуздя! Росія ніколи не буде воювати з Україною!

— Утім, головнокомандуючий військових сил РФ В. Путін цього невиключав. І що стримує Кремль від війни з нами?
— По-перше, Росія загубить свій авторитет. Це був би бій суперників різної вагової категорії. Це наче десятеро прийшло би бити лежачого. У Росії — ядерна зброя і численні війська. Військові дії з неспіврозмірною армією України були б сприйняті світом ганебно.

По-друге, українці і росіяни, як не крути, братні народи. Та й економіки двох країн сильно пов’язані. Невигідно.

Також, по суті, це означає початок Третьої світової війни. Росія ніколи першою її не розв’яже. Ніколи.

Те, що зараз відбувається в Криму, більше схоже на паніку. Паніка наносить шкоди суспільству, економіці, міжнародним відносинам.

— Кому вона вигідна? Хто провокує паніку?
— Новий уряд України не влаштовувала ситуація в Криму. Також загострення подій на півострові у значній мірі мобілізували прихильників нової української влади, постало значно вище питання цілісності держави, а не легітимності скидання старого і призначення нового уряду. Ось і відповідь.

Але я хочу договорити про Крим. Проведення чесного референдуму бачу єдиним і необхідним у цей час інструментом для вирішення конфлікту і зняття напруги. Саме жителі Криму мають сказати своє слово, з ким вони себе далі бачать: з Росією чи з Україною? І я впевнений, що на 5-6% результат буде — “за Україну”.

— Звідки така впевненість?
— Для людей — це більш звичний шлях. Усі (крім росіян) нацменшини, дуже численні нацменшини будуть підтримувати вибір за Україну як більш толерантну і демократичну державу.

— Яким чином проведення референдуму може стати засобом для вирішення конфлікту, а не, навпаки, його ще більшого поглиблення?
— Народне волевиявлення визначить шлях і сторонам не потрібно буде сперечатися. Люди скажуть своє слово і Росія відступить, одночасно підвищивши матеріальну і фінансову допомогу кримчанам задля збереження впливу.

— Спитаю інакше. Ви дійсно вважаєте, що результати референдуму у такому нестабільному регіоні будуть мати довіру? Хіба сторона, що програє народні вибори з незначним відривом, визнає такі результати? Хто і в який спосіб зможе забезпечити об’єктивний і чесний референдум? Хто захистить від провокацій?
— Дійсно, це і є найбільш важлива проблема. Забезпечити дійсне, мирне і прозоре волевиявлення кримчан в таких умовах надзвичайно важко. Але іншого шляху немає, повірте. Це рішення необхідно прийняти.

— Невизначеність, напруга, конфронтація — не найкраще підгрунтя для прийняття складних, болюих і історично важливих рішень.
— Так, і саме нова українська влада напродукувала масу таких рішень, законів, щойно скинувши Януковича. Чи це так було необхідно відразу піднімати важкі питання, у т.ч. закон про мови? Хіба не видно зв'язку кримського конфлікту із загостренням протистояння у самій Україні?

— Що ж, події в Криму не варто відокремлювати від ситуації у державі. Якими ви бачите кроки для стабілізації життя по всій Україні?
— Якщо новий український уряд буде офіційно визнаний світовою спільнотою (поки що цього немає), то їм, по-перше, треба терміново знайти гроші, щоб не дати вмерти економіці держави.

По-друге, необхідно відновити довіру силовиків: міліціонерів, військових, службовців, від яких держава відвернулася, яких принизила. Їх потрібно знову запросити до роботи, інакше нікому буде навести і утримувати елементарний порядок у суспільстві.

Третє: повернутися до правового поля. Я вважаю, що оскільки нова влада отримала повноваження у незовсім конституційний спосіб, потрібно запросити громадянина Януковича суто для того, щоб він самостійно склав з себе повноваження і заміна влади відбулася юридично правильно. Ми розуміємо, що рейтинг Януковича нульовий і жодної політичної загрози ні для кого він уже не становить. Гаазький міжнародний суд нехай вирішує подальшу долю Януковича. І він буде цьому тільки радий, бо мріє не закінчити життя, як Чаушеску. Нам необхідно повернутись до правового поля і далі з нього не виходити.

І останнє, це забезпечити повне і неупереджене розслідування страшних подій, що були на Майдані. Суспільство має отримати відповіді і на те, хто віддавав наказ снайперам, і на те, звідки бралися стільки коктейлів молотова. Чесна оцінка стане запобіжником подальших чинників людського гніву.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber