1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

В Ужгородському міському центрі зайнятості обговорили проблеми зайнятості ромського населення

233
Суспільство Новини Ужгорода

<p>З нагоди відзначення Міжнародного дня ромів, 4 квітня 2013 року в Ужгородському міському центрі зайнятості відбувся «круглий стіл» на тему: «Актуальні питання...

В Ужгородському міському центрі зайнятості обговорили проблеми зайнятості ромського населення

Суспільство: 4З нагоди відзначення Міжнародного дня ромів, 4 квітня 2013 року в Ужгородському міському центрі зайнятості відбувся «круглий стіл» на тему: «Актуальні питання вирішення проблем зайнятості ромського населення».

У засіданні взяли участь директор центру зайнятості Сергій Олексіюк, начальник відділу надання соціальних послуг Закарпатського обласного центру зайнятості Марія Паткановцій, головний спеціаліст відділу профорієнтації Закарпатського ОЦЗ Ірина Панкулич, начальник відділу праці Управління праці та соціального захисту населення виконкому Ужгородської міської ради Леся Куценко, психолог Ужгородського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Петро Ренжин, головний спеціаліст управління освіти Ужгородської міської ради Наталія Шляхта, директор ЗАТ «Ужгородська швейна фабрика», депутат обласної ради Мирослава Каламуняк та голови активних ромських неурядових організацій – Едуард Йовнаш, Сергій Чічак, Геннадій Чічак, Рудольф Гажі, Мирослав Горват, Октавія Адам та інші.

Суспільство: 2Метою заходу була координація спільної роботи органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадських організацій ромського населення міста, узгодження питань з соціальними партнерами по комплексному підходу у вирішенні питань соціалізації ромського населення.

Засідання відкрив директор міського центру зайнятості Сергій Олексіюк, який зазначив, що за круглим столом зібралися небайдужі люди – представники органів влади, та громадських організацій ромів. Ужгородський міський центр зайнятості проводить значну роботу щодо сприяння працевлаштуванню незайнятих громадян, в тому числі ромської національності. Найбільша проблема, як зазначив С. Олексіюк, це виховання особистості з дитинства, прищеплення поваги до праці як до одного із засобів соціалізації.

Марія Паткановцій відзначила: «На сьогодні досить важка ситуація з ринком праці в місті та області. Раніше роми працювали на численних заводах та фабриках Ужгорода. На жаль, у нас сьогодні нових підприємств не будують. Тому поряд з наданням інформації про вільні робочі місця ми орієнтуємо клієнтів на самозайнятість шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності та стимулюємо роботодавців до працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, до яких відносяться і роми.»

Петро Ренжин, як психолог, порадив закінчувати школу та йти далі в навчанні, отримувати конкурентоспроможні професії щоб згодом змогти влаштуватися на роботу.

Мирослава Каламуняк навела дані про кількість ромських жінок, які працюють у неї на фабриці. За її словами, недавно відкрилися вакансії термообробників за якими є можливість працевлаштуватись.

Суспільство: 3Представники ромських організацій, зокрема Андрій Гажі, Іван Балог, Геннадій Чічак акцентували увагу учасників на випадках, коли роми зазнають дискримінації за етнічною ознакою з боку працедавців. При безпосередньому спілкуванні під час влаштування на роботу їм «ввічливо» відмовляють. Це не сприяє зняттю соціальної напруги у суспільстві та налагодженні діалогу.

За підсумками «круглого столу» прийнято ряд рішень:

1)    необхідно активніше проводити інформаційну кампанію серед учнів середніх навчальних закладів, ознайомлювати їх з найбільш затребуваними професіями, мотивувати до подальшого навчання;

2)    проводити семінари з цільовими групами, сформованими громадськими організаціями ромів;

3)    на прохання представників ромських організацій внести у план роботи міського центру зайнятості зустрічі з безпосередніми працедавцями;

4)      запропонувати ромським організаціям створити «банк робочої сили» представників ромського населення.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber