<p>Проблема сміття уже не перший рік є болючою — і особливо гостро вона постала у населених пунктах Тереблянської долини Закарпаття.</p>
Проблема сміття уже не перший рік є болючою — і особливо гостро вона постала у населених пунктах Тереблянської долини Закарпаття.
Тут відсутнє комунальне обслуговування з вивезення сміття і немає спеціально обладнаних місць для його скидання. Тож люди, накопичивши вдома непотріб, скидають його у річку Тереблю. Відтак русло водойми, з якої колись наші діди-прадіди пили воду, зараз перетворилося на сміттєпровід, «прикрашений» чи не на кожному кроці ПЕТ-пляшками, скляними і консервними банками… Турбує й те, що у водойму можуть потрапляти навіть батарейки чи ртутні лампи, які виділяють у природне середовище надзвичайно шкідливі речовини, а це критично позначиться на річковій фауні і матиме згубний вплив на здоров’я місцевих жителів.
Жахлива ситуація на Теребле-Ріцькому водосховищі, де накопичилась така велика кількість ПЕТ-пляшок, що вкрила значні площі заплав та поверхню води біля греблі. Систематичні екологічні акції, що проводяться Національним природним парком «Синевир» і мають за мету очистити Тереблю від сміття, дають лише тимчасовий ефект: у місцях, де було його зібрано, невдовзі воно знову з’являється… Не дало значного ефекту й запровадження у селах металевих урн для пластикових відходів. Щоправда, є й свідомі громадяни, які складують тверді побутові відходи і чекають, коли нарешті болюче питання буде вирішено. НПП «Синевир» з приводу відповідного ставлення до довкілля регулярно проводить роз’яснювальну роботу серед населення, акції, семінари і уроки у навчальних закладах.Це дає певний позитивний результат, але сама проблема залишається.
Так, 21 лютого у селі Драгово Хустського району зібралися голови сільських рад Тереблянської долини та директор НПП «Синевир». Вони спільно домовились вирішувати цю проблему, і вже на першій нараді ініціативної групи досягнуто домовленості про утворення Асоціації сільських рад Тереблянської долини і НПП «Синевир», яка в подальшій своїй роботі дбатиме про вирішення проблем з відходами у цьому регіоні. Члени асоціації сподіваються й на підтримку облдержадміністрації, адже це питання виходить за рамки локального рівня. Річ у тім, що сміття Теребля несе у Тису, а відтак його частина потрапляє навіть за кордон.
Читайте також:
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Розділити Україну на три частини? Російський план, що викрила українська розвідка
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- У понеділок 45 населених пунктів Закарпаття будуть БЕЗ світла: відома причина відключень
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 9622 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 12743 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 5934 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 9869 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1639 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 3260 0 Суспільство