Органами державної статистики проведено вибіркове опитування членів домогосподарств області щодо стану їх здоров'я, рівня доступності для них медичної...
Підсумки дослідження, розповсюджені на всі домогосподарства, свідчать, що кожна друга особа області оцінювала свій стан здоров’я як „добрий”, п’ять з чотирнадцяти – „задовільний” та кожний сьомий – „поганий”. При цьому 91,2% осіб повідомили, що хворіли протягом року.
Сім з одинадцяти мешканців області, що хворіли протягом року, повідомили, що мають хронічні (6 місяців і більше) захворювання. Серед зазначених осіб чотири з п’ятнадцяти мають гіпертонію, кожна четверта – серцеві захворювання, кожна сьома – мігрень або частий головний біль, 11,9% – остеохондроз, кожна десята – хронічний гепатит, жовчнокам’яну хворобу, холецистит, холангіт, цироз печінки.
Кількість осіб, що мають такі захворювання як катаракту, гіпертонію, серцеві захворювання, інсульт, артроз, артрит (у тому числі ревматоїдний), остеопороз, виразку шлунку або 12-палої кишки, мігрень або частий головний біль, хронічну травму чи інші наслідки дії зовнішніх причин, є меншою, ніж показники по країні, але кількість осіб, що мають астму неалергічну, алергію (за виключенням алергічної астми, діабет, хронічний бронхіт, емфізему легенів, остеохондроз, хронічний гепатит, жовчнокам’яну хворобу, холецистит, холангіт, цироз печінки, злоякісні пухлини (включаючи лейкемію та лімфому), хронічну тривогу або депресію та інші захворювання перевищує відповідні показники по країні.
Слід відмітити, що частина осіб, які перенесли захворювання, відмітили їх негативні довготривалі наслідки. Так, із загальної кількості осіб, які хворіли за останні 12 місяців, 14,0% повідомили, що ці захворювання негативно вплинули на їх повсякденну працездатність, 7,6% – на їх життєву активність, тобто на можливість займатися фізичною працею, вести активний спосіб життя.
Із загальної кількості осіб, які повідомили, що зверталися до лікаря за останні 12 місяців, шість з десяти метою останнього візиту вказали хворобу або проблему зі здоров’ям, п’ять з чотирнадцяти – проходження профілактичного огляду.
За даними опитування протягом року у 99,0% домогосподарствах області хто-небудь з членів потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя.
Зі слів опитаних членів домогосподарств висока вартість медичних послуг, ліків та медичного приладдя спричинила вимушену відмову переважної частини домогосподарств від медичної допомоги, члени яких її потребували, але не змогли отримати.
Ганна Лучківська
заступник начальника управління домогосподарств — начальник відділу обстежень умов
життя домогосподарств ГУС
Читайте також:
- Атака "ПриватБанку" й "тисяча Вови": що коїться в Україні й куди спішать люди?
- "Одна повістка вам чи дві наступному?" — новий мем із Зеленським підірвав мережу
- На кордоні знадобиться дозвіл і гроші: з 2025 року діють нові правила в’їзду до країн ЄС
- "Небесні яйця" впарили жару: в яку ціну дефіцитний продукт й чи беруть українці?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 21785 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 19538 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 12811 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 15070 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 3830 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 7437 0 Суспільство