1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Під натиском тиску

301
Суспільство Новини Рахова

<p>Підвищений артеріальний тиск – проблема, яка знайома багатьом. Гіпертонія вже практично перетворилася у глобальну проблему. Тому питання «Як протистояти цьому...

Під натиском тиску

Суспільство: 1Підвищений артеріальний тиск – проблема, яка знайома багатьом. Гіпертонія вже практично перетворилася у глобальну проблему. Тому питання «Як протистояти цьому злу?» аж ніяк не пусте…

Просування крові по кровоносній системі визначається натиском, який створює серце, і пропускною спроможністю судин. Якщо відбувається їх короткочасне звуження, система регуляції компенсує зменшення кровотока збільшенням кров’яного тиску. У випадках, коли звуження судин відбувається тривалий час, наступає збій у роботі всього організму, оскільки серце вимушене підтримувати підвищений артеріальний тиск постійно. Таке патологічне підвищення часто буває пов’язане з незадовільним станом тонких кровоносних судин мозку, серця, нирок і очного дна.

Наслідки цього процесу – це незворотне погіршення зору, порушення функціональної діяльності нирок, різкі стрибки тиску, тобто гіпертонічні кризи – все це лише «увертюра» інсульту. Потім майже неминучий і сам інсульткрововилив у мозок, гостра серцева недостатність, інфаркт міокарду.

Медики підвищеним артеріальним тиском вважають показники 140/90 і вище. Проміжок між цими показниками і показником 160/100 – називають м’якої формою гіпертонії. Під цю категорію підпадають приблизно 70% гіпертоніків у світі. Однак «м’яка» стадія найбільш загрозлива.

Пацієнти з високим тиском – вище ніж 160/100 — зазвичай приймають ліки і знаходяться під наглядом лікаря. А «починаючі» гіпертоніки не поспішають звертатися до лікарів, тому що симптоми хвороби непомітні хворому. Головний біль, особливо у потиличній частині, погіршення пам’яті, зниження працездатності, шум у вухах, хвилювання з незначних причин, слабкість і головокружіння при зміні погоди – всі ці „дрібниці” вони приписують перевтомі. Загострюючи загрозливу ситуацію, такі ознаки ігнорують перш за все жінки і люди похилого віку, хоча на сьогодні це властиво і для більш молодих. Зараз, на жаль, відбувається „омолоджування” гіпертоніків, збільшується кількість випадків смертей через хворобу чоловіків у віці 35-40 років.

Скільки відомо випадків, коли людина відмахується, наприклад, від стрибків тиску за допомоги таблетки анальгіну або філіжанки міцної кави! А це у 2-3 рази збільшує ризик інсульту. Початкова стадія, яка ігнорується, непомітно замінюється більш тяжкою.

Нестійке підвищенння тиску стає все більш стабільнішим. Прогресує відчуття тяжкості у потилиці, частіше з’являються серцебиття і серцевий біль, терпнуть пальці, перед очима миготять «мушки», мучить безсоння. Тобто, хвороба набуває хронічного перебігу, і призводить до хвороб різних внутрішніх органів.

 КОДЕКС ГІПЕРТОНІКА

 

1. Необхідно регулярно слідкувати за своїм тиском, особливо якщо в родині є гіпертоніки, а також особам з надлишковою вагою, яким понад 40 років.

2. Намагайтеся позбутися стресових ситуацій. Вчиться керувати своїми емоціями і не нервувати з приводу будь-яких дрібниць.

3. Має велике значення фактор відпочинку. Тому не працюйте вночі. Спіть 7-8 годин. Уникайте перевтоми. Не нехтуйте можливостями відпустки для свого відпочинку, особливо санаторного.

4. Відмовтеся від куріння, яке здатне викликати спазми судин.

5. При зловживанні алкоголем, особливо у поєднанні з прийманням ліків, можуть виникати незворотні тяжкі наслідки.

 

Малорухомий спосіб життя – ворог гіпертоніка

Хода, плавання, їзда на велосипеді, танці, інші активні рухи протягом півгодини повинні стати щоденної нормою.

Дієта – основний фактор у нормалізації артеріального тиску. Надлишкові кілограми – це зайві проблеми. А визначення «сіль – біла смерть» розраховано саме на  гіпертоніків. Забудьте про картопляні чіпси, смажене м’ясо, баранину, свинину, копченості, а також гостру, солону і жирну їжу. Перевагу надавайте рослинним жирам, овочам і фруктам, які містять калій (капуста, морква, картопля, курага, апельсини, банани), нежирним сортам сиру, кефіру. Використовуйте для салатів льняну олію. Ця олія, як і риба, риб’ячий жир руйнує холестерин. І дуже корисний часник, який попереджає тромбоутворення в судинах.

Методи народного зцілення гіпертонії і асортимент натуральних засобів дуже різноманітні. Особливо корисні всі трав’яні і ягідні чаї, багаті на вітамін С, ефірні олії, органічні кислоти і мікроелементи. Вітамінний чай з листя і ягід чорної смородини, шипшини, глоду, брусниці, берези, кропиви заварюють на один день і п’ють по 1-2 склянки на добу, використовуючи при цьому відстояну, а краще талу воду.

Сік чорноплідної горобини рекомендується пити по чверті склянки 3 рази на день, за півгодини до їжі протягом 10-30 днів. Можна їсти ягоди по 100,0-300,0 гр. на порцію три рази на день. Курс – не менше місяця. Лікувальні властивості зберігаються і у варенні, джемі, сухих ягодах.  Але людям, схильним до закрепів, зловживати чорноплідною горобиною не слід.

Дуже корисні сік моркви і шпинату (10:6), моркви, селери і петрушки (9:5:2). Застосовують і часникову настоянку (1 склянка на 0,5 л горілки). Приймають її по столовій ложці три рази на день до їжі. Настій із звіробою звичайного (10 гр. трави на склянку окропу) п’ють по півсклянки 3 рази на день. Можна приготувати і більш складний збір із рівної кількості трави пустирника, сушениці болотної, квітів глоду і омели білої. Склянку збору заливають 1 л окропу, настоюють і п’ють по півсклянки 3 рази на день за півгодини до їжі. Можна використовувати і настій або відвар із квітів календули (ногітки) – по столовій ложці 2 рази на день.

Однак травами рекомендується лікуватися тривалий час – рік-півтора.

Ще один лікувальний збір: листя берези білої, пелюстків троянди білої, трава донник лікувальний, плоди мордовника звичайного, корінь солодки (всього по 10 гр), квіти липи, ягоди малини, трава душиці, листя мати-і-мачухи, листя подорожника  (всього по 20 гр), пагони хвоща польового, трава буквиці звичайної, трава або насіння кропу, плоди анісу, трава меліси, пустирник, квіти або плоди глоду (всього по 30 гр), подрібнені плоди шипшини, трава безсмертника пісчаного ( по 50 гр) і сушениці топ’яної (60 гр). Столову ложку суміші (5-6 гр) заварюють 500 гр окропу, томлять півгодини і приймають по 150 гр 3 рази на день за 10-15 хвилин до їжі. Останню вечірню дозу можна пити перед сном, не заїдаючи.

 


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber