<p>Ця пара — 73-річний Вільгельм та на два роки молодша його дружина Гертруда Пензенштадлери виїхали із Закарпаття на постійне місце проживання в Німеччину ще на...
Ця пара — 73-річний Вільгельм та на два роки молодша його дружина Гертруда Пензенштадлери виїхали із Закарпаття на постійне місце проживання в Німеччину ще на початку 80-х років минулого століття. Влаштувалися в містечку поблизу Франкфурта-на-Майні…
Поталанило їм з роботою. Чоловік працював на будівництві, а жінка – в супермаркеті. Заробили непогану пенсію. Колишні наші співвітчизники не журяться зараз, як заплатити за помешкання, газ чи електрику, де взяти гроші на ліки. На все необхідне їм вистачає. Окрім того, вже багато років поспіль це подружжя на зимові місяці полишає Німеччину й відлітає на острів Тенеріфе. Річ у тім, що життя тут значно дешевше, ніж у Франкфурті.
«За переліт в один бік ми платимо всього 100 євро за двох, — розповідає колишній закарпатець. — Доба перебування на курорті коштує 15–17 євро, тож насолоджуємося життям у цьому чудовому кутку Землі приблизно за 500 євро на місяць. Звісно, що ми не орендуємо таке дороге житло, як олігархи чи багатії, але ці апартаменти напрочуд зручні, чисті й охайні. Вдома прибираємо самі, а тут щодня це робить прибиральниця. До речі, вельми дешеве тут також і харчування. У нашій Німеччині, приміром, ми не знайдемо пляшку вина за євро чи хлібину за пів’євро. Недорогі там й свіжі овочі та фрукти, молочні продукти. Саме тому нам надзвичайно вигідно зимувати у цьому чудовому місці».
Разом з німцями іспанські острови неабияк облюбували ще й британці. Взимку в місцевих кав’ярнях і ресторанчиках в основному чуєш тільки ці дві мови.
У літні місяці в цих місцях найбільше молоді. А з вересня вони звільняють місця для таких, як подружжя Пензенштадлери.
Пенсіонерів-європейців притягує сюди не тільки дешевизна, але й клімат. Він тут надзвичайно помірний. Спека та задуха бувають дуже рідко. Вітри, що постійно дмуть із північного сходу, приносять вологу і пом’якшують вплив Африки, адже острів знаходиться на одному рівні з цим континентом.
«Лікарі не радять моїй дружині перебувати на спеці, — провадить далі пан Вільгельм. – Серце її може не витримати, тому ми ніколи не їдемо на гарячі курорти Єгипту чи в якісь інші місця, надаємо перевагу саме Канарам – тут моя Гертруда почувається чудово».
До речі, дощі тут часті «гості», тільки за чверть години проходять, і погода стає такою ж погожою і сонячною, як і до того.
На цьому архіпелазі не буває сумно. Для рекреантів роблять усе, щоб вони добре почувалися. Усю ніч вирує життя у дорогих ресторанах та нічних клубах, молодь тут забавляється до самого ранку. «Загалом на острові цілком безпечно, — веде далі розповідь німецький пенсіонер. – Людно як на пляжах, так і на дорогах. Напевне, не знайдеться жоден відпочивальник, який би не взяв напрокат легковика. Доба оренди цього засобу пересування всього 20 євро. За якихось два дні ми з дружиною об’їздили увесь острів. Побували й на інших островах цього іспанського архіпелагу, ознайомилися з життям одного з найвіддаленіших островів — Ля Граціоза. Там ми багато фотографувалися з місцевими людьми, адже на острові живе всього 500 осіб. А ще, заплативши сотню євро, дісталися португальського острова Мадейра.
Отож добре забезпеченим європейським пенсіонерам надзвичайно вигідно не сидіти у зимові холодні дні в своїх німецьких чи британських помешканнях і нудьгувати, а змістовно проводити свій час на відомому курорті.
…А чи можуть собі дозволити таку розкіш українські пенсіонери? — спробував знайти відповідь на це запитання і подався в офіс мукачівської турагенції «Екскурсія». Туроператор повідомила, що пенсіонери-закарпатці їдуть за кордон на відпочинок дуже рідко. Ті, що зважились на чималі витрати, заробляли свою пенсію, як правило, в органах прокуратури, судах, на посадах вищого міліцейського керівництва. Словом ті, в кого пенсія помітно вища від середньої по Україні.
Віталій ПУМПИНЕЦЬ, газета «Новини Закарпаття»Читайте також:
- «Закарпаттяобленерго» попереджає про відключення світла 6 листопада
- Його терміново знімають з полиць: українцям радять не вживати цей продукт, — Держпродспоживслужба
- Новий дорожній знак в Україні: чому його не можна ігнорувати?
- Не померти із голоду й вижити: закарпатцям слід зробити запаси найнеобхіднішим овочем
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 6899 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 10838 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 4115 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 8612 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1136 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 2184 0 Суспільство