1. Головна
  2. >
  3. Суспільство
ad

Мобілізують навіть інвалідів, закарпатці йдуть на протест: шокуючий випадок за участю ТЦК переходить всі межі (ВІДЕО)

1161
Суспільство Закарпаття

Мережу Фейсбук розривають жорсткі відео за участю ТЦК.

Мобілізують навіть інвалідів, закарпатці йдуть на протест: шокуючий випадок за участю ТЦК переходить всі межі (ВІДЕО)

Останні місяці в Україні фіксується посилення мобілізаційних заходів. Все частіше в соцмережах і ЗМІ з’являються відео та повідомлення про те, як представники територіальних центрів комплектування (ТЦК) затримують чоловіків на вулицях, у громадському транспорті, біля торгових центрів, на вокзалах і навіть у чергах до супермаркетів.

Факти:

У Києві, Львові, Одесі, Дніпрі та інших містах з'явилися десятки відео, де військові та поліція примусово доставляють чоловіків до ТЦК.

Юристи та правозахисники регулярно наголошують: вручення повістки не є правовою підставою для насильного затримання чи доставки до військкомату. Водночас, влада пояснює ці дії як «перевірку документів» і боротьбу з ухиленням від обов’язку.

Читайте також: Закарпатців лихоманить: у різних районах повідомляють про масові знахідки у лісах (ФОТОФАКТ)

Тікати від армії чи йти добровільно: як ловлять чоловіків у населених пунктах?

Силову мобілізацію останнім часом очевидці фіксують і в Закарпатській області. Чоловіків тягнуть проти їх волі з приватних подвір'їв, торгових центрів тощо. Не рідко в мережі Фейсбук відзначають, що їх рідних "викрадають" із вулиць серед білого дня й відправляють до іншої області. Чоловікам не залишають вибору, ніж тікати з країни чи залишатись "нейтральними" від війни й мобілізації у тилу. На захист чоловіків стають жінки. Відзначмо, на Закарпатті у різних населених пунктах відбулись мирні протести проти дій ТЦК. Утім, подеколи, жінки озброювались вилами.

Читайте також: На Закарпатті заборонили шум — під загрозою  діти: які вимоги діють у регіоні?

Українці обурені, що дедалі частіше мобілізують інвалідів та непридатних за станом здоров'я до служби чоловіків. До того ж зафіксовано й випадки з мобілізацією підлітків.

А ось днями в Мережу злили відео ще одного випадку силової мобілізації. Тут особа у військовій формі вибила скло на дверцятах вантажівки після чого залила всередину перцевий газ.

Варто відзначити, після ухвалення оновленого закону про мобілізацію (він набув чинності в травні 2024 року), було спрощено процедуру вручення повісток, зокрема й через електронні сервіси, однак реальні практики залишаються суперечливими.

Читайте також: Батьки рятують своє чадо: закарпатці вивозять з України дітей до досягнення 18 років?

Що викликає занепокоєння:

  • Порушення прав людини та відсутність чітких правових процедур у деяких випадках.
  • Недовіра до мобілізаційної системи та зростаюче соціальне напруження.
  • Неврегульованість питання демобілізації для тих, хто на фронті з 2022 року, на фоні активного залучення нових мобілізованих.

Громадські настрої:

Багато українців підтримують необхідність оборони країни, але вимагають прозорості, справедливості та поваги до людської гідності в процесі мобілізації. Публічні заклики до впорядкування та гуманізації цього процесу лунають як з боку суспільства, так і деяких депутатів та експертів.

Читайте також: Над Закарпаттям зафіксували незвичне явище: містичний кадр зняли мешканці в одному з районів (ФОТО)

Читайте також: