1. Головна
  2. >
  3. Суспільство
ad

"Укрзалізниця" посилює контроль на вокзалах через нові загрози: до чого готуватись пасажирам

68

У зв’язку з підвищеними ризиками та регулярними атаками на інфраструктуру, "Укрзалізниця" запроваджує додаткові заходи безпеки.

"Укрзалізниця" посилює контроль на вокзалах через нові загрози: до чого готуватись пасажирам

"Укрзалізниця" оголосила про запровадження додаткових заходів безпеки на вокзалах. Причиною є посилення загроз з боку РФ, зокрема заклики ворожої пропаганди до знищення залізничного сполучення.

Голова правління Укрзалізниці Олександр Перцовський повідомив, що компанія впроваджує низку технічних і організаційних рішень, аби мінімізувати потенційні ризики.

«Вважаємо правильним комунікувати відверто про ті ризики, яким протидіємо. Вживаємо заходи разом із усіма причетними службами, щоб ці ризики мінімізувати (тут і інструктажі всім залізничникам на лінії, і обмеження швидкостей, преміювання співробітників за пильність, багато додаткових технічних й організаційних заходів, про які не варто кричати)», — зазначив Перцовський у Facebook.

Пасажирів просять приїздити раніше

"Укрзалізниця" попереджає про можливі затримки у русі поїздів. Як зазначає Перцовський, в окремих випадках потяги можуть сповільнювати хід або затримуватися на контроль.

«Десь будемо їхати повільніше, десь затримаємось на додатковий контроль», — пояснив він.

Компанія також звертається до пасажирів із проханням бути особливо уважними до ситуацій на вокзалах і поблизу колій. У разі виявлення підозрілих осіб, предметів чи дій, слід негайно повідомляти представників залізниці або правоохоронців.

Залізнична інфраструктура під постійним прицілом

За словами Перцовського, погрози ударів по об’єктах "Укрзалізниці" — це не нова реальність, а звична ситуація останніх трьох років. Атаки відбуваються регулярно й маскуються під так звані "удари у відповідь".

Особливо складна ситуація на напрямку до Херсона — там потяги змушені курсувати з урахуванням ризику ударів дронів. Пасажири іноді очікують на поїзди в укриттях, зафіксовано випадки загибелі людей, пошкодження та знищення вагонів.

«Це не змусить нас обірвати сполучення із українським Херсоном — в броніках та касках машиністи продовжують вести поїзди, а колійники, зв’язківці, енергетики — відновлювати інфраструктуру після обстрілів. Так само — на Донеччині, Сумщині, Харківщині, Запоріжжі та інших регіонах», — наголосив Перцовський.

Статистика атак і нові загрози

З початку повномасштабного вторгнення на залізничну інфраструктуру було здійснено понад 3,7 тисячі атак. З них близько 300 випадків кваліфікуються як диверсії або теракти, ще понад 400 — як порушення законів і звичаїв війни.

Крім того, Укрзалізниця фіксує нові методи впливу: на коліях регулярно знаходять пристрої, що можуть спричинити аварії, а також приховані засоби фіксації.

Читайте також: