1. Головна
  2. >
  3. Суспільство
ad

Росія може повторити масований ракетний удар: Жданов пояснив, чому наступна атака не буде сильнішою

129

РФ завдала масованого ракетно-дронового удару по Україні в ніч на 6 червня. Військовий експерт Олег Жданов прокоментував масштаби атаки, її цілі, ймовірність повтору та можливості української ППО.

Росія може повторити масований ракетний удар: Жданов пояснив, чому наступна атака не буде сильнішою

У ніч проти 6 червня Росія здійснила чергову масовану повітряну атаку на територію України, застосувавши одночасно балістичні та крилаті ракети, ударні БПЛА й дрони-імітатори. Загалом по Україні було випущено 407 дронів і 44 ракети.

Військовий експерт Олег Жданов в інтерв’ю ТСН.ua розповів про особливості цієї атаки, її географію, ймовірні цілі та ризики наступного обстрілу.

Широка географія удару

За словами Жданова, відмінністю цієї атаки стала її масштабність у плані охоплення територій — під обстріл потрапили Волинська, Львівська, Тернопільська, Київська, Сумська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська області.

«Давно не було такої атаки, коли і ракети, і „Шахеди“, і навіть більша їхня частина полетіла на центральні і західні регіони нашої країни. А врешті вона не відрізняється від будь-якої атаки», — зауважив Жданов.

Він також не вважає цю атаку «великою помстою» з боку РФ, як це припускалося раніше:

«Це черговий масований ракетно-шахедний удар по нашій країні. Єдине що, він був зорієнтований на західні регіони нашої країни, чого давно не було. До речі, навіть російські Z-воєнкори зараз жаліються, що це якась пародія на удар у відповідь після нашої атаки на аеродром. Вони клянуть своє керівництво, що недостатньо жорстко Росія відповіла. Ліпше б не відповідала, деякі пишуть», — зазначив експерт.

Потенціал до повторної атаки

Жданов вважає, що така атака була очікуваною, адже РФ в останні пів року проводить подібні удари щомісяця, іноді з повторенням через 1–2 дні.

«Рано чи пізно ми очікували такий удар. Вже минуло більше місяця. Росія останні півроку зазвичай раз на місяць проводить такі ракетно-шахедні масовані удари. Іноді намагаючись їх повторити через один-два дні, як це було на 9 травня. Але це на сьогоднішній день максимум. І я думаю, що наш удар по аеродромах, він все ж таки дуже сильно підкоригував цей масований удар. Вони його готували, але обставини змусили їх бити так, як вони б’ють. Цілком імовірно, що може бути повтор», — пояснив Жданов.

Водночас, наступна атака, ймовірно, не буде сильнішою:

«Обставини погіршуються для РФ. Все ж таки „Енгельс“ — це основна база. А сьогодні там пожежа, і там доведеться вести паливо з якихось інших місць. Або вести ракети на інші аеродроми, там споряджати. З літаками в РФ настає проблема. Залишається тільки балістика. І бачите, вони навіть висунули носії „Калібрів“, чого теж давно не було, і в такій кількості пустили їх по нашій країні. Так що я не виключаю, що може бути повтор через одну-дві, може три доби. Але навряд чи він буде більш потужним, ніж сьогоднішній удар», — додав експерт.

Цілі удару

За оцінкою Жданова, основною метою російських атак були об’єкти енергетичної інфраструктури, зокрема теплоелектростанції:

«Вони намагалися, скоріше за все, зробити нам блекаут. Плюс в західних регіонах є влучання підприємства. Це пріоритетні цілі, якщо вони розвідують у нас якісь підприємства, пов’язані з оборонкою, або просто промзони, на яких вони вважають, що там „щось“ є. Вони наносять туди удари. Так і сталося в західних областях. А в Києві вони намагалися вразити електростанції. Судячи по траєкторії, ТЕЦ-4, ТЕЦ-5 були під загрозою ударів з боку „Шахедів“», — прокоментував він.

Також атака могла бути спрямована на виявлення та ураження українських систем ППО.

Стан протиповітряної оборони України

Жданов зазначає, що Україна отримала від Німеччини ракети для систем Iris-T і Patriot, але існує проблема з озброєнням тактичного рівня.

«Тому що росіяни міняють тактику, вони піднімають „Шахеди“ на висоту 3 кілометра, а це означає, що частина вогневих груп, які оснащені звичайними кулеметами ДШК або кулеметами Browning, вони не дістають. Два кілометра — вище вони не дістають до „Шахедів“. А це зменшує кількість вогневих груп, які можуть наносити ураження. Нам треба знову ж таки вирішувати проблему модернізації і посилення озброєння, яке є в цих мобільних групах. Це постійний процес удосконалення озброєння. Ми вигадуємо засоби ураження, вони вигадують засоби нападу», — сказав він.

За його словами, РФ активно вдосконалює засоби повітряного нападу, зокрема застосовує теплові та радіоелектронні пастки:

«Зверніть увагу на передостанній наліт, коли був удар балістичними ракетами по Києву, тоді сказали, що так мало вдалося збити, тому що росіяни вже застосовують радіоелектронні ловушки на ракетах. Вона відстрілює ці ловушки і комплекс не бачить ракету, вона влучає в ціль.

А сьогодні зверніть увагу на відео з Луцька — вже крилаті ракети відстрілюють теплові ловушки, як на літаках, для того, щоб протидіяти засобам протиповітряної оборони», — наголосив Жданов.

Читайте також: