1. Головна
  2. >
  3. Суспільство
ad

Польща запровадила День пам’яті жертв Волинської трагедії: МЗС України відреагувало

76

Сейм Польщі затвердив 11 липня як національний День пам’яті жертв «геноциду, вчиненого ОУН і УПА».

Польща запровадила День пам’яті жертв Волинської трагедії: МЗС України відреагувало

Сейм Республіки Польща офіційно затвердив 11 липня як Національний день пам’яті поляків — жертв геноциду, скоєного ОУН та УПА на східних територіях колишньої Другої Польської Республіки. Про це йдеться в повідомленні на офіційній Facebook-сторінці польського парламенту.

"11 липня буде Національним днем пам'яті поляків — жертв геноциду, скоєного ОУН та УПА на східних територіях Другої Польської Республіки. У 1939–1946 роках українські націоналісти з Організації українських націоналістів (ОУН), Української повстанської армії (УПА) та інших формувань вчинили злочин геноциду проти польського населення", — зазначається в повідомленні.

За даними польської сторони, йдеться про понад 100 тисяч загиблих поляків, переважно сільських мешканців. Злочини, як наголошується, відбувалися у Волинському, Тернопільському, Станіславівському, Львівському, Поліському воєводствах, а також у сучасних Люблінському та Підкарпатському воєводствах Польщі.

Особливу увагу звертають на 11 липня 1943 року, який у польському Сеймі називають «символічною датою гекатомби», коли напади сталися приблизно у 100 населених пунктах.

"Мучеництво через приналежність до польської нації заслуговує на те, щоб його згадували у вигляді дня, який щорічно відзначає польська держава, у який буде віддано шану жертвам", — йдеться у пояснювальній частині до закону.

Реакція українського МЗС

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що розцінюють ухвалу Сейму як крок, що суперечить духу добросусідства між Україною та Польщею.

У МЗС наголосили, що такі односторонні дії не сприяють взаєморозумінню та примиренню, над якими роками працювали обидві країни, зокрема у межах Спільної українсько-польської групи з питань історичного діалогу за участю міністерств культури та інститутів національної памʼяті України та Польщі.

"Ми переконані, що шлях до справжнього примирення лежить через діалог, взаємну повагу і спільну роботу істориків, а не через політичні односторонні оцінки. Закликаємо польську сторону утриматися від кроків, які можуть призвести до зростання напруження у двосторонніх відносинах та підірвати досягнення, здобуті конструктивним діалогом і співпрацею між Україною і Польщею", — йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.

Українська сторона також зазначила наявність політичного контексту та упередженості в ухваленому законі, однак закликала продовжити роботу з пошуково-ексгумаційних робіт на територіях обох країн.

"Вкотре нагадуємо, що не слід шукати полякам ворогів серед українців, а українцям — серед поляків. Ворог у нас спільний — Росія. Заради спільної сили, свободи та безпеки наших двох дружніх країн маємо спільно вирішувати проблемні питання, а не загострювати їх", — наголосили у МЗС України.

Читайте також: