1. Головна
  2. >
  3. Суспільство
ad

Світ на порозі масштабної катастрофи: аномальна температура охопить цілі регіони - вчені б’ють на сполох

254

Незворотні наслідки для планети є критично небезпечними для всього людства.

Світ на порозі масштабної катастрофи: аномальна температура охопить цілі регіони - вчені б’ють на сполох

Майже 40% льодовиків зникнуть навіть за повного припинення потепління.

Глобальне потепління вже завдало незворотних наслідків крижаному покриву планети – близько 40% льодовиків втратили шанс на збереження, навіть якщо зростання температури припиниться негайно. Такий висновок зроблено на основі багатомодельного аналізу, проведеного групою гляціологів, повідомляє ЕКСПЕРТ.

Джеймс Кіркгем, експерт з Міжнародної ініціативи з питань криосфери та клімату (International Cryosphere Climate Initiative), наголошує, що втрата такої частки льодовиків ще залишає можливості для адаптації, але подальше танення, яке може охопити до 76% глобального льодовикового покриву, поставить цілі регіони перед фактом екологічної катастрофи.  

Моделювання, яке охоплює сценарії до кількох століть наперед, показує прямий зв’язок між зростанням середньої глобальної температури та зменшенням маси льоду. Зокрема, кожне підвищення температури на 0,1°C у межах діапазону від 1,5°C до 3°C призводить до додаткових втрат приблизно 2% об’єму льодовиків.

Навіть за найоптимістичнішого сценарію – стабілізації клімату – прогнозується зникнення від 15% до 55% льодовикового льоду. Усі моделі демонструють чітку тенденцію: чим інтенсивніше потепління, тим більші втрати. Згідно з Паризькою кліматичною угодою 2015 року, світові лідери домовились обмежити зростання температури до 2°C, намагаючись утримати його на рівні 1,5°C. Однак реальна динаміка розвитку подій вказує на можливе досягнення позначки 2,9°C вже до кінця XXI століття.

Найбільш уразливими залишаються льодовики, розташовані в Західній Канаді, північному сході Канади, Скандинавії та російській Арктиці. Втрата цих водних резервуарів поставить під загрозу забезпечення питною водою, іригаційні системи та гідроенергетику в низці країн. Хоча основна частина втрат уже неминуча, науковці наголошують: кожен крок до зниження викидів і стримування глобального потепління дає шанс зберегти частину льодовикового ресурсу, що залишився.

Нагадаємо, Мільйонам українців нараховуватимуть зарплату по нових правилах: Володимир Зеленський підписав закон 

Увага! Сезон укусів розпочався: змії атакують у містах, на вулицях і в будинках — уже є постраждалі   

Атака дронами і гучні постріли: на Закарпатті зірвали повітряну схему тютюнової мафії - подробиці (ФОТО) 

Читайте також: