1. Головна
  2. >
  3. Суспільство
ad

Зарплата по нових правилах - мільйони українців в шоці від нововведень: Володимир Зеленський підписав закон

111

На українських держслужбовців очікують зміни у оплаті праці.

Зарплата по нових правилах - мільйони українців в шоці від нововведень: Володимир Зеленський підписав закон

В Україні змінять оплату праці держслужбовців.

Президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад”, інформує Укрінформ.  

“Закон підписано”, – вказано в картці законопроєкту. У Нацагентстві з питань державної служби наголосили, що запровадження нової системи оплати праці поступово посилить позиції держави як конкурентного роботодавця на ринку праці.  

“Класифікація посад дозволить зрозуміти, які професійні напрями роботи є на державній службі. Надасть змогу порівнювати оплату праці на держслужбі з ринком праці в Україні – бухгалтерів з бухгалтерами, юристів з юристами, HR з HR, а не держслужбовців загалом із знеособленим ринком”, – зауважили у НАДС.

Закон визначає складові заробітної плати державного службовця. Зокрема, стала заробітна плата включає посадовий оклад (з 1 січня 2026 року мінімальний розмір посадового окладу на посадах державної служби не може становити менш як 2,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб), надбавку за вислугу років (2 відсотки посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 30 відсотків посадового окладу) і надбавку за ранг. Варіативна заробітна плата включає місячну премію, яка не може перевищувати 30 відсотків розміру посадового окладу за фактично відпрацьований час протягом місяця, квартальну премію, що не може перевищувати 90 відсотків розміру посадового окладу, та премію за результатами щорічного оцінювання.

Законом також визначені інші гарантії та компенсації. Зокрема, грошова допомога, що виплачується з настанням щорічної відпустки у розмірі суми посадового окладу, надбавки за вислугу років та надбавки за ранг державного службовця; матеріальна допомога для розв’язання соціально-побутових питань.

В НАДС підкреслюють, що на період дії воєнного стану та протягом 6 місяців з дня його припинення з урахуванням особливостей адміністративно-територіальних одиниць можуть встановлюватись додаткові коригуючі коефіцієнти для оплати праці посадовців.

З дати набрання чинності цим законом такі складові оплати праці державного службовця визнаються гарантованими державою виплатами незалежно від їхньої зарплати. Гарантії та компенсації не враховуються при формуванні фонду сталої та варіативної зарплати. Планування цих складових оплати праці буде передбачено в Порядку планування фонду оплати праці, підкреслили у НАДС.

Раніше Рада суддів України звернулась до Президента з проханням підписати закон про реформу оплати праці держслужбовців, яким передбачено підвищення заробітних плат працівників секретаріатів судів на період воєнного стану та ще 6 місяців після нього.

Нагадаємо, Шкільна афера на Закарпатті: 5,5 млн гривень у кишеню - у одній з громад викрили масштабне розкрадання коштів (ФОТО)   

Платитимуть УСІ - за відмову штраф від 1700 до 3400 гривень: в Україні запроваджують нове покарання   

Воїнам 60+ приготуватися: нардепи готують нову еру мобілізації - що тепер чекає на пенсіонерів 

Читайте також: