1. Головна
  2. >
  3. Суспільство
ad

Увага! Сезон укусів розпочався: змії атакують у містах, на вулицях і в будинках — уже є постраждалі

193

Де найбільше плазунів — карта небезпеки.

Увага! Сезон укусів розпочався: змії атакують у містах, на вулицях і в будинках  — уже є постраждалі

З настанням літнього сезону та разом із ним теплої погоди розпочався період активності плазунів. В Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб застерігають, що це – сезон зміїних укусів. Фахівці нагадали, як уберегтися та яку першу допомогу необхідно надати. Про це із посиланням на Центр повідомляє “Бессарабія INFORM”. 

Змії ведуть активний спосіб життя лише у теплу пору року — з квітня і до пізньої осені, а взимку впадають у сплячку. Найчастіше їх можна зустріти на узліссях, галявинах, у лісосмугах, ярах, балках і на схилах із чагарником. У сонячні дні змії часто вигріваються на стежках, пнях, а також можуть з’явитися біля людських осель — на подвір’ях, серед сміття чи будматеріалів. У квітні 2025 року в Україні зафіксували п’ять звернень через укуси змій — на п’ять менше, ніж у той самий період минулого року. Серед постраждалих — двоє дітей. Укуси сталися в Житомирській та Львівській областях (по два випадки), а також на Закарпатті (один випадок). Фахівці нагадують: змія не нападає першою! Вона кусає лише в разі небезпеки або раптової зустрічі з людиною. 

Правила безпеки під час прогулянок на природі: одягайте щільне взуття та довгі штани; не торкайтеся голими руками трави, каміння чи повалених дерев; уникайте високої рослинності та завалів гілок. Не провокуйте змію — не наближайтеся до неї та не намагайтеся її відігнати. Що робити у разі укусу: не панікуйте, залишайтеся максимально спокійними; обмежте рух — це уповільнить поширення отрути; зафіксуйте уражену кінцівку у нерухомому стані; не накладайте джгут і не розрізайте місце укусу; якомога швидше зверніться до лікаря. “Будьте обережні, дотримуйтесь простих правил безпеки — і сезон активності плазунів мине без загроз для вас і ваших близьких”, – закликають фахівці.

Замість сувенірів – 47 отруйних змій 

Як розповіли індійські митники, чоловік сховав тварин у зареєстрованому багажі. Серед них – 47 отруйних змій. Усі вони були вилучені згідно з чинним законодавством про охорону дикої природи. Порушника наразі тримають під вартою, його ім’я офіційно не розголошують.

У поширених митною службою фото видно екзотичних тварин, зокрема трьох рогатих гадюк, п’ятьох азійських листових черепах і 44 індонезійських ямкових гадюк. Як саме чоловік заволодів цими істотами – залишається невідомим.

За індійськими законами, на територію країни заборонено ввозити будь-яких представників дикої фауни без спеціальних дозволів, особливо коли йдеться про види, які перебувають під загрозою зникнення або охороняються державою. Порушення цього порядку кваліфікується як серйозний злочин.

ЗміїФото: Mumbai Customs-III / X

Подібні випадки трапляються в Індії регулярно. Так, у січні влада затримала канадського мандрівника в аеропорту Делі за спробу перевезення черепа крокодила, а в лютому в Мумбаї в одного з пасажирів виявили п’ятьох сіамангів – приматів, що мешкають у джунглях Південно-Східної Азії.

Індійські прикордонники наголошують: боротьба з контрабандою дикої природи залишається одним із пріоритетів, оскільки подібна діяльність не лише порушує екологічний баланс, а й сприяє глобальній втраті біорізноманіття.

Запоріжжя атакували змії: в яких районах їх зараз найбільше

У Запоріжжі літо вже по-справжньому відчувається — і не тільки по температурі, а й по несподіваних «гостях». Цього сезону змії знову нагадали про себе. За останній тиждень рятувальники кілька разів виїжджали на виклики.

Люди бачили плазунів біля школи, на балконі багатоповерхівки, на городах у Комунарському та Дніпровському районах, навіть в центрі міста.

Тут варто одразу розвінчати один популярний міф: мовляв, змії — це тільки про ліси, болота й озера. Насправді ж місто для них — майже курорт. У підвалах тепло, в тріщинах будинків темно, а ще повно мишей і щурів, за якими вони полюють.

Не дивно, що змії все частіше доповзають до домівок людей. У нас найчастіше можна натрапити на вужів і полозів. Вони довжелезні — іноді понад метр, і, буває, ще й агресивно себе поводять. Але боятися не варто: їхні укуси не отруйні.

Хіба що можуть залишити подряпину або спричинити легке зараження — і то, якщо дуже не пощастить. А от уважність не завадить — особливо влітку та восени. Змії активні до перших серйозних холодів, тож час від часу можуть з’являтися і в парках, і біля будинку, і на дачах.

Якщо раптом побачили змію — спокійно. Не треба до неї наближатися, ловити чи робити фото. Просто створіть шум — постукайте, увімкніть музику, і вона, скоріш за все, сама втече. Якщо ж плазун не поспішає йти — телефонуйте рятувальникам або на гарячу лінію 15-80.

У великому місті на Дніпропетровщині змії повзають просто по вулицях

На набережній у середмісті Кривого Рогу містяни помітили змію. У соціальних мережах вже з’явилися фото та відео, які викликають занепокоєння серед перехожих.

Про це повідомляє Телеканал D1 із посиланням на “Труха Кривий Ріг”.

Маленьку змію зафіксували на тротуарі біля води в районі Соцміста. Фахівці зазначають, що вона не є отруйною, однак її укус може бути болючим і викликати місцеву алергічну реакцію.

Містян просять бути максимально уважними — особливо поблизу водойм та на зелених ділянках, де змії можуть ховатися. Важливо дивитися під ноги та уникати контакту з плазунами.

Якщо ж змія вкусила, слід:

  • накласти стерильну пов’язку з антисептиком на місце укусу,
  • дати постраждалому багато пити води,
  • за наявності аптечки — прийняти 1-2 таблетки антигістамінного препарату,
  • покласти уражену кінцівку на підвищення під час транспортування до медзакладу.


Нагадаємо, 87-річна жінка "ожила" у труні: через лікарську помилку сплячу людину ледь не поховали живцем - подробиці реальної історії  

Небезпека з неба атакує Закарпаття - всі в укриття: шторм, грози і ракети. Що загрожує жителям регіону?  

Антисанітарія та побори в лікарнях Закарпаття: тяжкохворі платять за все, а реабілітації для військових — нуль. Шокуючі висновки інспекції (ФОТО)

Читайте також: