1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Люди у шоці, такого ще не бачив ніхто: що знайшли в українському лісі й чому знахідка - на вагу золота? (ФОТО)

288
Суспільство Закарпаття

"Золоту знахідку" виявили в одній з областей України.

Люди у шоці, такого ще не бачив ніхто: що знайшли в українському лісі й чому знахідка - на вагу золота? (ФОТО)

Останнім часом природа дійсно вражає. У січні цьогоріч у садах українців розпускались найперші весняні квіти й виходили змії зі сплячки. У лютому через теплу погоду в лісах починали з'являтись перші весняні гриби.

Нагадаємо, одними із перших весняних трофеїв, якими хвалились грибники України, були саркосцифи - "гриб ельфа".

Пізніше в мережі Фейсбук почали виставляти світлини делікатесних трофеїв - зморшків. 

Читайте також: ТЦК візьмуться й за них: мобілізація буде жорсткою. Що загрожує українцям?

У ресторанах Європи, цей гриб один з дорогих та обожнюваних після чорного трюфеля. На українських базарах ціни більш стримані - від 300 гривень за кілограм "бабиних вух". Утім, той же кілограм сушених зморшків оцінюють від двох тисяч гривень.

Найочікуваніший гриб сезону, певна річ, білий. На карпатські боровики цього разу почали полювати в середині квітня, а вже у травні грибники оголосили про активний сезон збору білих. 

Читайте також: Налякані люди вибігли з хат, по них стріляли: що відбулось напередодні у Закарпатській області? (ВІДЕО)

Наразі в одній з тематичних спільнот інформують про справжню сенсацію у "грибній експедиції". 

В українських лісах можна побачити вже зараз не лише білі  гриби й підберезники, але й "осінні опеньки". Дивовижним трофеєм поділились у мережі Фейсбук.

Під світлинами розпалилось гаряча дискусія. Більшість не вірять, що осінні опеньки з'явились уже зараз, хоч дехто й пише, мовляв, аномальні процеси в природі не передбачувані. Тож, і осінні гриби у весняних і літніх лісах є абсолютно ймовірним явищем.

Гриби на фото є лускаткою, відзначають у спільноті "Гриби"

Читайте також: Вилазять з великих нір і кусають місцевих: що за істоти жахають людей в Україні й чому паніка в областях?

Фоліота, лускатка (Pholiota) — рід грибів родини Strophariaceae. Назва вперше опублікована 1871 року.

Гриби роду фоліота називають також лускатка, так, як у багатьох з них на капелюшку помітні численні лусочки. Така лускатка звичайна (Pholiota squarrosa), росте великими групами на відмерлих і рідше на живих стовбурах листяних і хвойних порід. Рід об'єднує близько 30 видів. Ареал більшості з них чітко обмежений помірними зонами. Лише деякі види досягають тропіків і субтропіків, де рід представлений бідно. 

Читайте також: "Безкоштовна" електроенергія: на Полонині Руній залили фундамент під перший вітряк (ФОТО, ВІДЕО)

За способом харчування лускатки - переважно сапрофіти або напівпаразити на деревині. Основне їх місцепроживання - стовбури мертвих або живих дерев, хмиз, хвойна або листова підстилка, рідше ґрунт в лісі, місця старих вогнищ. Дуже характерно їх розташування навколо основи стовбурів живих дерев. Поза лісом серед трави вони зустрічаються рідко. Для деяких грибів характерно проживання в глибокому моху або на торф'яних болотах (Pholiota sphaleromorpha)

Читайте також: На Закарпатті виходили з вилами: жорсткі напади на працівників ТЦК. В одній з областей побили військового?


Читайте також: