1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Мобілізація в Україні: чи зобов’язані ВЛК враховувати висновки приватних лікарів

5023

Висновки приватних медиків не можуть бути проігноровані ВЛК — у разі розбіжностей має призначатися консиліум і додаткові обстеження. Про це заявив адвокат Олег Леонтьєв.

Мобілізація в Україні: чи зобов’язані ВЛК враховувати висновки приватних лікарів

Військово-лікарські комісії зобов’язані враховувати діагнози, встановлені не лише державними, а й приватними лікарями. Відмови від розгляду таких документів є неправомірними.

Про це в ефірі «Українського Радіо» повідомив адвокат Олег Леонтьєв.

«Якщо державний лікар сказав одне, а приватний ― інше, то це не означає, що треба довіряти лише державному лікареві, а приватного відкидати. Якщо є різні висновки, то лікарі проводять консиліум і призначають додаткові стаціонарні обстеження, за потреби», — пояснив він.

Леонтьєв також наголосив, що громадянин має право звертатися до будь-якого лікаря за власним вибором, і факт відсутності внесення даних у центральну електронну систему охорони здоров’я не є підставою для відмови у врахуванні діагнозу.

«Але якщо він записав це в медичну книжку, то людина має право вимагати, щоб записи в медичній книжці були взяті до уваги лікарями ВЛК», — додав юрист.

Нагадаємо, з 4 травня в Україні скасовано статус «обмежено придатний» для військовозобов’язаних. Замість нього впроваджено нову класифікацію придатності до служби залежно від стану здоров’я.

Відтепер встановлюються такі категорії:

  • повністю придатний до військової служби;
  • придатний до служби у підрозділах забезпечення, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, військових навчальних закладах, навчальних центрах, медичних підрозділах, а також підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення та охорони.

До 4 лютого 2025 року всі чоловіки віком 18–60 років, які раніше мали статус «обмежено придатний», повинні пройти повторне обстеження у ВЛК.

Читайте також: