1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Безкоштовна" електроенергія: на Полонині Руній залили фундамент під перший вітряк (ФОТО, ВІДЕО)

262
Суспільство Закарпаття

На Закарпатті і досі йде боротьба між активістами, екологами й забудовником полонин.

"Безкоштовна" електроенергія: на Полонині Руній залили фундамент під перший вітряк (ФОТО, ВІДЕО)

В Україні розбудовують альтернативні джерела енергії. Вітряки в горах останнім часом стали одними із "перспективних" об'єктів у закарпатстких громадах. Утім, гори для закарпатців - насамперед унікальна  "родзинка" із неповторним багатством рослин і тварин, що тут мешкають, а не плацдарм, як зауважують, для гірських ВЕС. 

Читайте також: На Закарпатті виявили найбільшу змію у Європі. Куди заповз гад? (ФОТО, ВІДЕО)

Тим не менше, з початку повномасштабних військових дій в Україні, закарпатські вершини стали об'єктом номер 1 з будівництва сучасних ВЕС.

Як відомо, найбільша в Україні ВЕС функціонує на території Нижньоворітської ОТГ, на межі Львівщини й Закарпаття. Понад 30 таких установок планують створити на закарпатських полонинах. Зокрема, йдеться, про Руну (Рівну), що охоплює Березнянщину й Перечинщину.

Читайте також: ТЦК візьмуться й за них: мобілізація буде жорсткою. Що загрожує українцям?

Напередодні тут почали підготовчі роботи з формування основи з подальшим спорудженням ВЕС на гірському хребті. У мережі Фейсбук з'явились фото, на яких видно, як Полонину розрили. Місцеві жителі почали бити на сполох, утім початі роботи, вочевидь, є незворотнім процесом.

Наразі є інформація, що на Руній заливають фундамент під перший вітряк та підготовано фундамент під другу таку установку.

Читайте також: Вилазять з великих нір і кусають місцевих: що за істоти жахають людей в Україні й чому паніка в областях?

"Вже залито фундамент під перший вітряк, підготовлено до заливки під другий, нещадно розрито територію для третього (станом на 27-28.05.2025)", - йдеться у повідомленні.

Крім Руної вітряки спорудять на полонинах Красна і Апецька, гори Гостра і Лютянська Голиця, Вододільний хребет і Свидовецький масив. Тобто більшість безцінних гірських територій Карпат можуть зникнути повідомляють екологи.

Читайте також: Унікальна лісова ягода на закарпатських базарах: чому вартість на неї в "золотих злитках"?

Читайте також: