Міністр освіти і науки Оксен Лісовий повідомив про обговорення концепції пом’якшення правил виїзду для чоловіків до призовного віку, наголосивши на необхідності реформ і підтримці академічної мобільності.

У депутатському середовищі розглядаються ініціативи щодо потенційного послаблення обмежень на виїзд за кордон для чоловіків до призовного віку. Про це міністр освіти і науки Оксен Лісовий розповів у коментарі "Телеграфу", зазначивши, що ідею вже обговорював із головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком, але вона поки перебуває на рівні концепції.
"Ми обговорювали з головою Верховної Ради одну ідею, щоб дати можливість дітям до призовного віку більш вільно пересуватися. Щоб не закривати перед ними можливості для виїзду, переїзду тощо", — пояснив Лісовий.
Міністр наголосив, що зараз це питання лише на стадії обговорення, але підкреслив необхідність реформ у цій сфері вже зараз, а не після завершення війни. За його словами, Україна прагне створити сприятливе середовище для молоді, яка виїхала за кордон, та формувати в дітей розуміння, що в Україні є перспективи, якісні університети та можливості для розвитку.
Лісовий висловив незгоду з пропозиціями окремих депутатів повністю закрити кордони для молоді:
"Є два підходи — ми чи лібералізуємо, чи даємо свободу. Це нейтрально протилежне рішення. Або ми просто закриваємо кордони всім. І мені з ціннісного погляду ближча таки лібералізація, довіра і свобода", — підкреслив він.
Міністр нагадав про ініціативу президента Володимира Зеленського щодо академічної мобільності, яка була запроваджена минулого року.
"Якщо свобода та довіра — це наші цінності, тоді ми на цьому й ґрунтуємося. Ми довіряємо людям за умовчанням. І лише коли люди дають нам підстави для недовіри, тоді ми застосовуємо для них інший підхід", — зазначив Лісовий.
Він навів конкретні приклади: усі студенти Київського авіаційного університету, які виїжджали за кордон, повернулися, тоді як один із інших вишів втратив 12% студентів, що, за словами міністра, вказує на проблеми з відбором і потребу у санкціях щодо закладу.
На конференції "Освіта нової України" Лісовий відзначив, що масового виїзду учнів 11 класів за кордон не зафіксовано, хоча загальна міграційна тенденція, пов’язана з війною, дійсно є. Частина учнів повертається, інші залишаються за кордоном, але продовжують навчання в українських школах дистанційно. Зібрати точну статистику виїздів складно через об’єктивні причини.
"Ми бачимо загальну тенденцію, яка стосується в цілому міграції, пов'язаною з війною. Перше питання — це, звичайно, безпекове", — наголосив міністр.
Оксен Лісовий запевнив, що всі українські діти, які повернуться з-за кордону, отримають гарантоване місце в українській школі, незалежно від рівня знань:
"Сьогодні ми маємо дуже багато недоукомплектованих шкіл. Школи із задоволенням забирають собі дітей. Тут взагалі немає проблеми, це абсолютно правильна політика", — підсумував міністр освіти.
Читайте також:
- Мобілізують навіть інвалідів, закарпатці йдуть на протест: шокуючий випадок за участю ТЦК переходить всі межі (ВІДЕО)
- “Лазня з хлопчиками” і зрада на найвищому рівні: хто продав Україну Кремлю? Шокуючі факти (ВІДЕО)
- Угорська влада бунтує проти України - заяви Орбана сколихнули світ: закарпатським депутатам пропонують втрутитись
- Трагічна звістка сколихнула Виноградівщину: на полій бою загину ще один Герой (ФОТО)

Дорожній контроль навідався до мукачівських ДАІвці...
На одному з постів ДАІ в Мукачеві Дорожн...
22.02.2015 11:21 327 2 Суспільство