Кривавих тварин стало в 10 разів більше. Причина - дивна.

На Коломийщині в Івано-Франківській області зафіксовано кілька особин шакала – нетипового виду для України, який раніше взагалі не зустрічався в Карпатському регіоні. Загалом в Україні з 2021 року чисельність цього хижака зросла з 344 до 3389 особин. Про це повідомляє Українське товариство мисливців і рибалок (УТМР).
За інформацією УТМР, шакали були виявлені мисливцями Городенківської районної організації товариства. Цей факт викликає серйозне занепокоєння серед фахівців, адже ще кілька років тому в Івано-Франківській області ці тварини взагалі не обліковувалися.
“Ще пару років тому в Івано-Франківській області шакала взагалі не обліковували, цього ж року під час таксації нарахували 21 особину”, – зазначають в УТМР.
Ситуація з поширенням хижаків погіршується не лише щодо шакалів. За даними товариства, в Івано-Франківській області також значно збільшилася популяція вовків. Якщо в 2021 році їх було зафіксовано 73 особини, то цьогоріч їх кількість зросла до 111 голів.
Однак найбільше занепокоєння викликає саме різке збільшення популяції шакалів у країні в цілому. Статистика, наведена УТМР, показує, що за час повномасштабної війни їх чисельність збільшилась у 10 разів: із 344 особин у 2021 році до 3389 – у 2025.
“Це катастрофа”, – категорично зазначають в Українському товаристві мисливців і рибалок.
Таке різке збільшення популяції хижаків можна пов’язати із кількома факторами. По-перше, через військові дії в багатьох регіонах звичайна мисливська діяльність, яка раніше регулювала чисельність хижаків, була призупинена. По-друге, в деяких областях мисливські угіддя стали недоступними через мінування або близькість до зони бойових дій. По-третє, з початку повномасштабного вторгнення система повноцінного полювання в Україні фактично не працює: лише подекуди здійснюється регулювання чисельності хижаків силами єгерів, і тільки в окремих областях періодично відкривають обмежений сезон полювання.
Шакал – надзвичайно адаптивний вид, який швидко пристосовується до нових умов існування і може витісняти місцеві види. Крім того, ці тварини здатні переносити небезпечні захворювання, зокрема сказ.
Різке збільшення кількості хижаків може негативно вплинути на популяції інших тварин, особливо дрібних копитних та пернатої дичини, що становить загрозу для біорізноманіття української фауни.
Згідно з науковими дослідженнями, шакал не є повністю новим видом для фауни України. За даними наукової публікації Ігоря Загороднюка “Golden Jackal (Canis aureus) in Ukraine: Modern Expansion and Status of Species” (2014), перші сучасні реєстрації шакала в Україні датуються 1998 роком у дельті Дунаю, звідки вид поширився на прилеглі ділянки Північного Причорномор’я.
Дослідження показало, що шакал розселявся Україною трьома незалежними шляхами: Дунайсько-Поліським (найпотужніший), Донсько-Донецьким (середньої потужності) та Закарпатським (найслабший). Фактично, вид “пройшов” усю територію України за 10-15 років, і загальний контур його реконструйованого ареалу охоплює понад 50% території країни.
Цікаво, що аналіз давніх джерел дозволяє припустити, що шакал не є повністю новим для фауни України і міг бути в її складі ще в період козацької доби, принаймні у 16-18 століттях.
Читайте також:
- Орбан звинуватив Зеленського у тиску: "Угорці не хочуть гинути за Україну"
- Фіцо погрожує заблокувати санкції ЄС проти Росії: Словаччина вимагає гарантій
- “Лазня з хлопчиками” і зрада на найвищому рівні: хто продав Україну Кремлю? Шокуючі факти (ВІДЕО)
- Угорська влада бунтує проти України - заяви Орбана сколихнули світ: закарпатським депутатам пропонують втрутитись

Дорожній контроль навідався до мукачівських ДАІвці...
На одному з постів ДАІ в Мукачеві Дорожн...
22.02.2015 11:21 323 2 Суспільство