Смертельна ягода ледь не вбила місцевого жителя. В Ужгороді до прикладу за порушення наклали штраф у розмірі 128 000 гривень.

Напередодні ми писали, що на ринках держави й, зокрема, в регіоні йде активна торгівля раннім сезонним смаколиком. Наразі у попиті найбільш очікувана й улюблена всіма ягода - полуниця. Її можна придбати, як на зелених базарах, так магазинах та супермаркетах. Ціни різняться у різних торгових точках.
До Великодня смаколик на базарах був імпортним - з Греції та Італії, а вартість шокувала багатьох покупців.
Читайте також: Сахарський пил, "жовтий дощ" й аномалія в горах: що "розпилювали" над Закарпаттям?
Наразі на ринках уже торгують українською полуницею із теплиць. На Закарпатті, основні овочі, ягоди й фрукти вирощують у Виноградівському районі. Тож перша полуниця, якою торгують на місцевих базарах області, надходить саме з цього району. Соковитий смаколик на ринку в середньому вартує від 180-250 гривень за кілограм. Полуниця дорожча аніж торік. Утім, бажаючих посмакувати полуницею, таки, вистачає.
Медики радять остерігатись ранніх фруктів і ягід, також зелені на базарах з метою вберегтись від отруєнь та захистити власне чадо від небажаних наслідків.
Читайте також: На Закарпатті збирають найбільш ароматні "сливові" гриби: що за знахідка "б'є нижче пояса"? (ФОТО)
Рання ягода на українських базарах не тільки - джерело вітамінів, а й небезпечних нітратів. Першу полуницю з високим вмістом нітратів цього разу виявили на ринку Ужгорода, як інформують у Закарпатській Держпродспоживслужбі.
-За 2025 рік фахівцями Держпродспоживслужби було прийнято і відреаговано на дві скарги від закарпатців. В результаті в місті Ужгород у одному з суб’єктів господарювання за недотримання санітарно-гігієнічних норм наклали штраф 128 тисяч грн. А загалом розмір штрафів залежно від виду порушень може сягати і до 320 тисяч гривень, - ідеться у повідомленні.
Читайте також: Закарпаттю загрожує складний період: небезпека настигла місцевих жителів
Фахівці Держпродспоживслужби посилюють контроль за реалізацією харчів як у магазинах, так і на ринках. До прикладу, на центральному ринку Ужгорода діє міні-лабороаторія, де щодня перевіряють якість товарів. Наразі у зоні ризику – рання городина. Такі проби на відповідність нормам щодня фахівці лабораторії проводять з усіма продуктами, що продаються на ринку.
Читайте також: Інфекційна хвороба масово атакує всю Україну: ряд інфікованих у Закарпатській області
Фахівці нагадують, перевищення норм вмісту нітратів – небезпечно для здоров’я.
Якщо в продуктах виявили завищений вміст нітратів, їх не допускають до реалізації, аби не нашкодити людям. Згідно з діючими правилами, усі ринки повинні мати такі акредитовані лабораторії для перевірки якості продукції. Реалізація харчів без відповідних документів або лабораторного контролю заборонена.
Читайте також: Штрафуватимуть кожного в Україні: міста й села - під пильним контролем. Де діє "жорсткий режим"?
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Паспорти «летіли» за 200 євро: на Закарпатті викрили корупційну схему у міграційній службі (ФОТО)
- Після 20 червня ТЦК почнуть карати українців за машини: хто зловить штраф до 59 500 гривень?
- Жорсткі обмеження для дітей: що готує Уряд і який законопроєкт вже зареєстровано в Раді?
- "Людей викинуть на вулицю": закарпатцям слід бути готовим. Що загрожує українцям?

На Закарпатті виявили отруту в улюбленій усіма яго...
Смертельна ягода ледь не вбила місцевого...
20.05.2025 22:09 45393 0 Суспільство

Путін націлився на сім регіонів України, ігноруючи...
Путін розширює апетити, прагнучи захопит...
25.05.2025 04:50 64973 0 Влада

ТЦК візьмуться й за них: мобілізація буде жорсткою...
В Україні загальну мобілізацію продовжил...
31.05.2025 13:29 116522 0 Суспільство

Найнадійніші вживані люксові авто: топ-10 моделей,...
Преміальні автомобілі обіцяють комфорт і...
10.06.2025 01:45 53942 0 Аналітика

На війну — так усім! В Україні мобілізують пенсіон...
Українцям 60+ підготували "сюрприз". Моб...
14.06.2025 20:24 42960 0 Суспільство

Гігант повзе до людей: на Закарпатті зняли найбіль...
На Закарпатті — нашестя змій. Гади повзу...
14.06.2025 21:14 175321 0 Суспільство