1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Зеленський жив у бункері глибоко під землею: ТОП цікавих фактів з життя наймолодшого президента

76

Рівно 6 років тому - 20 травня 2019 року Володимир Зеленський офіційно став президентом України.

Зеленський жив у бункері глибоко під землею: ТОП цікавих фактів з життя наймолодшого президента

Рівно шість років тому - 20 травня 2019 року Володимир Зеленський офіційно став президентом України, а наступного дня розпустив Верховну Раду.

1. Народився нинішній президент України 25 січня 1978 року у Кривому Розі. Чотири роки Володимир жив у Монголії, де працював його батько. Там він пішов у перший клас. Потім родина повернулася до Кривого Рогу.

2. У 16-річному віці Зеленський виграв грант на безкоштовне навчання у Ізраїлі. Однак не поїхав туди вчитися, оскільки проти цього був його батько. Пізніше саме за наполяганням батька Зеленський піде вчитися на юриста, а не на режисера, як він сам того хотів. 

3. У студентські роки захоплювався Клубом винахідливих і кмітливих, створив театр мініатюр “Беспризорник”. Грав у криворізькій команді КВК “Запоріжжя-Кривий Ріг-Транзит”.  У 1997 році була створена команда “95-ий квартал”. Зеленський став у ній не тільки капітаном і актором, а й автором більшості номерів.

4. У 2005 році на телеканалі “Інтер” стартує телешоу “Вечірній квартал”, ідеологом, автором, режисером і провідним актором якого є Володимир Зеленський.  Згодом, команда “95-й квартал” перетворюється у “Студію Квартал-95”. 

5. У 2010-2012 роках Володимир Зеленський – генеральний продюсер телеканалу “Інтер”.

6. У листопаді 2013 року журнал Forbes порахував прибутки українських знаменитостей. Зеленський із колегами, за даними видання, заробили близько $ 10 млн.  

7. У лютому 2015 року народний депутат України Антон Геращенко повідомив про те, що правоохоронці затримали злочинну групу, яка готувала замах на Володимира Зеленського і його сім’ю. З його слів, банда налічувала 7 осіб, один з них, згідно з оперативними даними, має зв’язок з главою представництва Чеченської республіки. Вони мали помститися Зеленському за висміювання Рамзана Кадирова.  

8. Зі своєю майбутньою дружиною – Оленою Кияшко зустрічався понад 7 років. Олена і Володимир вчилися у паралельних класах. За освітою вона – юрист, але пізніше Олена стала одним із авторів “Студії Квартал-95”.  У 2003 році пара одружилася. Подружжя виховує доньку Олександру (2004 р.н.) та сина Кирила (2013 р.н.). 

9. 21 квітня 2019 року був обраний президентом України, а 20 травня 2019 року відбулась інавгурація – Володимир Зеленський офіційно став президентом України, склавши присягу. Наступного дня розпустив Верховну Раду 8-го скликання. Того ж місяця вперше відвідав українських військових на Луганщині.  

10. Також Зеленський провів найдовшу в історії України пресконференцію – марафон тривав понад 14 годин.

11. На початку повномасштабного вторгнення президент України Володимир Зеленський жив у бункері глибоко під землею з кількома довіреними помічниками. Зеленський став наймолодшим президентом в історії України,  саме під час його президентства країну спіткали найважчі випробування.

12. Від початку війни російські спецслужби вже 12 разів намагалися вчинити замах на лідера України, проте Зеленський не злякався і не втік за межі держави.

Журналісти британського видання The Times розповіли про цікаві факти з життя президента України Володимира Зеленського. The Times написав статтю про Зеленського на основі інтерв’ю людей з його близького оточення, зокрема Олександра Пікалова – близького друга Зеленського ще з дитинства.

Найцікавіші моменти

Одного разу Зеленський з Пікаловим ледь не замерзли на смерть в чистому полі, коли їхній гастрольний автобус зламався вночі, а температура впала до мінус 42°C. “Ми легко могли загинути”, – згадує Пікалов.

Іншого разу в натовпі, де було два друга, спалахнула бійка на ножах. Саме такий життєвий досвід, пише видання, допоміг Зеленському протистояти ядерному автократу.

 Пікалов з Зеленським в юні роки ділили одні сині джинси, які по черзі носили на побачення. Одного разу Пікалов позичив джинси іншому другу, а Зеленський дав йому свої модне взуття. “Наш друг зник на два дні на цьому побаченні, мабуть, чудово проводячи час, а ми сиділи на кухні в діда того друга, чекаючи, поки він поверне одяг і взуття, ми не могли піти додому”, – згадує Пікалов.

У Олени, тоді ще дівчини Зеленського, а нині першої леді України, були “суворі” батьки, і вона таємно зустрічалася з Зеленським під приводом вигулу собаки Каті. Потім вона передавала собаку Пікалову: “Мені доводилося гуляти з Катею, поки вона йшла на подбачення з майбутнім президентом”, – сміється він.

“На вулицях тоді було жорстко”, – згадує Пікалов про юні роки. Спроби Зеленського виступати на перехресті закінчувалися погано. Двічі його виконання хітів Елвіса та Бітлз переривали місцеві хулігани, які розбивали його гітару. “Мабуть, Кривий Ріг ще не готовий до мене”, – жартував тоді Зеленський.

В статті The Times також присутні коментарі американського журналіста Саймона Шустера, який зблизився із Зеленським під час війни та написання його біографії “Шоумен”.

Хоча Зеленський не вважав, що зробив щось неправильне, відстоюючи свою позицію в Білому домі, джерела, близькі до нього, кажуть, що він переживав через те, що сталося [коли була суперечка між Зеленським та Трампом і Венсом]

Зеленський “не здатен кланятися і принижуватися… він не може плазувати, він не буває покірним і лагідним”, – каже Саймон Шустер.

Український лідер має глибоку впевненість у своїй здатності переконувати будь-кого віч-на-віч. Зеленський “хоче дивитися людині в очі, апелювати до її людяності”, – каже Шустер. “Це формат, у якому він почувається найсильнішим як перемовник. Він сказав мені, що хоче такої зустрічі з Трампом, щоб подолати ту жахливу зустріч у Білому домі”.

В базиліці Святого Петра в ту саму історичну зустріч Зеленський прямо сказав Трампу, за словами Шустера: “Путіну не можна довіряти, він вас зрадить, будь-яка угода з ним зашкодить вашій спадщині”.

Нагадаємо, Термін добігає кінця, важливе оголошення для українців: що буде з “тисячею Зеленського”, яка залишилась на карті   

Розпочинаються рейдові перевірки на дорогах: в Україні вперше запустили нову унікальну систему 

Читайте також: