1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Отруйні ягоди вже на базарах: чого слід остерігатись жителям України і що радять медики?

345
Суспільство Закарпаття

Ці овочі й фрукти є небезпечними на ринках держави.

Отруйні ягоди вже на базарах: чого слід остерігатись жителям України і що радять медики?

Медики радять остерігатись ранніх фруктів і ягід, зелені на базарах з метою вберегти власне здоров'я й подбати про захист власного чада.

Ранні овочі й фрукти, якими наразі торгують на зелених базарах, є джерелом не лише вітамінів, але й нітратів. Тож обирати весняну продукцію із теплиць варто з обачністю.

Наразі в Україні торгують величезним асортиментом однієї з найбільш очікуваних ягід сезону. 

Читайте також: Штрафуватимуть кожного в Україні: міста й села - під пильним контролем. Де діє "жорсткий режим"?

Полуниця манить покупців не лише розміром ягід, ароматом, але й рубіновим кольором. Перші ягоди із теплиць Закарпаття уже в продажі на ринку Ужгорода, Виноградова, Хуста. Кілограм ягід в середньому вартує від 180-200 гривень. Покупців, кажуть, не так багато, як минулого разу. Перша причина - високі ціни, а друга - обережність. Чимало людей стороняться першої ягоди й оминають солодку спокусу в очікуванні ягід з відкритого грунту. Утім, в результаті морозів цьогоріч у квітні багато ягід у садах закарпатців померзло.

Читайте також: Штрафуватимуть кожного в Україні: міста й села - під пильним контролем. Де діє "жорсткий режим"?

Не вдалось врятувати й ряд овочів, кажуть господарі.

Нагадаємо, щоб врятувати фруктові сади у регіоні, чимало фермерів йшли на радикальні методи. На Ужгородщині сади з персиками й абрикосами рятували "обкурюванням".

Перша ягода на ринку й небезпека для організму?

Першу полуницю не радять зокрема дітям, адже у ній високий вміст небезпечних нітратів, застерігають медики. Дорослі можуть поласувати 100-200 г  ягід на день, спостерігаючи за своїм станом.

Читайте також: Сахарський пил, "жовтий дощ" й аномалія в горах: що "розпилювали" над Закарпаттям?

Симптоми отруєння нітратами

Симптоми отруєння проявляються через 5-6 годин після вживання ягід. Це біль в животі різної локалізації, головний біль, явища загальної інтоксикації, розлад кишечника. Часто підвищується температура до 38-39 градусів.

Алергія на полуницю

Полуниця, мабуть, найпоширеніший алерген. Алергічні реакції на ягоди можуть виникати як у дітей, так і у дорослих.

Основні симптоми алергії: свербіж, почервоніння шкіри, висипання

Читайте також: На Закарпатті з'явилась ягода, що введе в ступор: від 2000 тисяч за кілограм

У важких випадках: набряк слизових оболонок, закладеність носа, кашель, кропив’янка по всьому тілу, відчуття жару на шкірі.

Найнебезпечнішим симптомом алергії на ягоди полуниці є анафілактичний шок. Він зазвичай розвивається протягом декількох хвилин при повторному потраплянні алергену в організм. Про це свідчить набрякання слизових, горла і дихальних шляхів, тахікардія і зниження артеріального тиску. Якщо не надати людині вчасно допомогу, вона помре від задухи.

Читайте також: "Розпилюють хімію?": закарпатці у шоці від того, що бачили в різних районах області (ФОТО)

Як убезпечити себе від нітратів

Звичайно ж, не варто купувати ягоди в переходах, з землі на несанкціонованих ринках. Якщо ви прийшли на ринок попросіть у продавця сертифікат на ягоду. Якщо його немає, не купуйте таку полуницю.

Краще запасіться нітратоміром. Він через кілька хвилин покаже, безпечна ягода чи ні. Норма нітратів у ягодах – 60 мг на кілограм.

Читайте також: Штрафуватимуть кожного в Україні: міста й села - під пильним контролем. Де діє "жорсткий режим"?

Найкращий спосіб вберегти себе від отруєння – дочекатися справжнього сезону полуниці. Він почнеться через два-три тижні. І ягода тоді буде набагато безпечніша.

Перші овочі, які вирощуються під плівкою і в теплицях, також можуть бути нітратними. Але їх, на відміну від полуниці, можна вимочити в воді або відварити.

Читайте також: На Закарпатті знаходять "місця удачі": на які знахідки фартить мешканцям гір? (ФОТОФАКТ)

Читайте також: