Статус ВПО більше не рятує - кого точно призвуть до армії?

Кого з ВПО призвуть і що загрожує за порушення правил обліку.
Починаючи з 1 червня 2025 року, в Україні набирають чинності зміни до порядку мобілізації, які прямо стосуються внутрішньо переміщених осіб (ВПО), повідомляє Ветеран.
Згідно з чинним законодавством, мобілізаційний облік охоплює всіх військовозобов’язаних та резервістів, незалежно від їхнього поточного місця перебування. Отже, статус ВПО не дає підстав для звільнення від мобілізації. Переселенці зобов’язані повідомляти про зміну місця проживання у відповідний підрозділ соціального захисту протягом 10 днів після прибуття. Якщо особа вирішує повернутись до попереднього місця проживання, про це потрібно заздалегідь попередити той самий орган — не пізніше ніж за 3 дні до від’їзду. Крім того, навіть у разі втрати документів під час переїзду, особа все одно зобов’язана з’явитися до територіального центру комплектування. Невиконання цього обов’язку розцінюється як порушення законодавства.
Особи, які приїхали з тимчасово окупованих регіонів, можуть стати на військовий облік після проходження реєстрації як ВПО. Після цього відповідна інформація надсилається до районного або міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Для оформлення обліку потрібно надати особисті документи, зокрема посвідчення особи та довідку ВПО. Якщо під час реєстрації було надано недостовірну інформацію, особа зобов’язана відшкодувати державі або місцевій владі усі понесені витрати.
Як наголошує Ветеран, мобілізація охоплює всіх військовозобов’язаних та резервістів , які є придатними до служби за станом здоров’я та не мають законного права на відстрочку згідно з переліком у статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Також до служби можуть залучатися:
- Особи, звільнені за люстраційним законом — вони можуть призначатися лише на посади, які не пов’язані з державною службою в рамках очищення влади.
- Чоловіки з судимістю, крім тих, хто скоїв злочини проти національної безпеки. Їхній призов можливий за згодою Генштабу, СБУ або розвідувальних органів.
- Чоловіки віком від 18 до 60 років, які вже мають військовий досвід і залишаються на обліку.
- Особи 25–60 років, які не служили, але придатні чи обмежено придатні – до 6 червня 2025 року вони мають пройти повторну військово-лікарську комісію (ВЛК).
- Ті, кого раніше виключили з обліку, але зараз, під час воєнного стану, вони знову визнані придатними згідно з висновком ВЛК.
Увага! Штормове попередження: в Україну йдуть зливи, грози та мокрий сніг у Карпатах
Читайте також:
- “Лазня з хлопчиками” і зрада на найвищому рівні: хто продав Україну Кремлю? Шокуючі факти (ВІДЕО)
- Промисловий гігант і релокований "бізнес" у горах: чому Закарпаття всім "поперек горла" в останній період?
- Переговори України та РФ: Трамп шокував новою заявою
- Ізраїль завдав удару по Ірану: вибухи в Тегерані, сирени в Ізраїлі

На Закарпатті виявили отруту в улюбленій усіма яго...
Смертельна ягода ледь не вбила місцевого...
20.05.2025 22:09 44830 0 Суспільство

Путін націлився на сім регіонів України, ігноруючи...
Путін розширює апетити, прагнучи захопит...
25.05.2025 04:50 64497 0 Влада

Невідомий хижак убив курей у селі біля Львова: дет...
У селі Липники поблизу Львова невідомий ...
31.05.2025 01:42 42278 0 Суспільство

ТЦК візьмуться й за них: мобілізація буде жорсткою...
В Україні загальну мобілізацію продовжил...
31.05.2025 13:29 116093 0 Суспільство

Найнадійніші вживані люксові авто: топ-10 моделей,...
Преміальні автомобілі обіцяють комфорт і...
10.06.2025 01:45 50957 0 Аналітика

Закарпатців лихоманить: у різних районах повідомля...
У регіоні відкрили сезон білих трофеїв. ...
10.06.2025 12:12 37240 0 Суспільство