1. Головна
  2. >
  3. Суспільство
ad

Земля перетвориться на «вогняну кулю»: вчені зробили шокуючу заяву та озвучили терміни

52

Прогнози свідчать, що вже у 2025 році населення планети досягне  9,7 мільярда осіб. Резонансна заява Гокінга викликала палкі дискусії у наукових колах.

Земля перетвориться на «вогняну кулю»: вчені зробили шокуючу заяву та озвучили терміни

 

Ще у 2017 році британський учений Стівен Гокінг зробив гучну заяву про швидке наближення катастрофи світового масштабу. Тоді науковець висловив думку, що вже зовсім скоро наша планета стане непридатною для життя. Це станеться через надмірний розігрів Землі та виснаження її природних ресурсів.

Про це йдеться у публікації opentools.ai

Гокінг вважав, що ресурси для підтримання життя на Землі повністю вичерпаються до 2600 року. До такого трагічного розвитку подій призведуть перенаселення та необмірковане використання природних ресурсів. У підсумку планета просто перетвориться на "вогняну кулю". 

Резонансна заява Гокінга викликала палкі дискусії у наукових колах. Деякі вчені підтримали занепокоєння генія. Інші ж розкритикували таке бачення майбутнього Землі. Зокрема, як зазначають аналітики NASA, точну дату подібної катастрофи визначити просто неможливо. Однак у космічному агентстві зауважують, що вже нині справді спостерігаються кліматичні зміни та значне скорочення ресурсів планети. Отож людству доведеться долати значні виклики, пов’язані з погіршенням екології та кліматичними змінами. 

Відповідно до підрахунків науковців, наша планета вже не встигає відновлювати ресурси. Наразі темпи споживання вже в 1,75 раза перевищують потенціал до відновлення. Водночас цей показник, ймовірно, зростатиме. Прогнози свідчать, що вже у 2025 році населення планети досягне  9,7 мільярда осіб. Отож у NASA закликають людство переглянути свої підходи до використання ресурсів та активніше розвивати "зелену" енергетику. Завдяки такому кроку вдасться знизити обсяги викидів вуглецю в атмосферу. 

Водночас у NASA доволі активно розробляють амбітні програми міжпланетної колонізації. Зокрема, в рамках місії Artemis в космічному агентстві планують відновити пілотовані польоти на Місяць. Також у NASA вивчають і супутник Юпітера Європу. Ця місія отримала назву Europa Clipper. Є і більш амбітні проєкти. До прикладу, приватний науково-дослідний та інженерний проєкт Breakthrough Starshot планує розробити технології, які нададуть змогу дістатися найближчої зірки за 20 років польоту. 

Отож нині науковці розділились на два табори. Одні підтримують ініціативи, покликані зберегти та відновити довкілля. Інші ж перебувають у пошуку шляхів для колонізації космосу. У NASA ж найреалістичнішою стратегією вважають розвиток обох напрямків. Експерти космічного агентства погоджуються, що наразі необхідно докласти зусиль для збереження нашої планети. Водночас аналітики не виключають, що людству усе ж доведеться тривалий час подорожувати космічним простором у пошуку нової домівки.

Читайте також: Сахарський пил, "жовтий дощ" й аномалія в горах: що "розпилювали" над Закарпаттям? 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також: