1. Головна
  2. >
  3. Суспільство
ad

Одна доза - 5 тисяч гривень, а потрібні дві: українців зобов’яжуть вакцинуватися від нового вірусу

1761

В Україні вводять обов’язкове вакцинування від вірусу, який спричиняє один з видів раку. Спочатку вакцинувати будуть дівчат віком 12-13 років.

Одна доза - 5 тисяч гривень, а потрібні дві: українців зобов’яжуть вакцинуватися від нового вірусу

В Україні запроваджують обов’язкову вакцинацію від вірусу папіломи людини (ВПЛ). Поки що щеплення охоплюватиме невелику вікову групу і буде гендерно орієнтованим — тільки для дівчаток. Але згодом, ймовірно, його поширять на більшу групу населення.

Про це розповіла в ефірі КИЇВ24 юристка та екс-міністерка охорони здоров’я України Зоряна Скалецька.

Вірус папіломи людини є найчастішим призвідником раку шийки матки у жінок. Дослідженнями встановлено понад 80 різновидів ВПЛ. І приблизно 30 з них вважаються онкогенними. Водночас, як показує практика, вакцинування від ВПЛ запобігає понад 90% ракових захворювань, які пов’язані з цим вірусом. 

Досі в Україні вакцинування від ВПЛ не мало обов’язкового характеру та не проводилося за бюджетний кошт через високу вартість вакцини. Одна доза коштує приблизно 5 тисяч гривень. А для повноцінного щеплення потрібно дві дози, які мають бути введені через певний проміжок часу.

"Це є перший крок важливий. Держава виділить кошти — чудово. В межах 25 року вони мають закупити, а 26 року вже вакцинувати", - каже Скалецька.

Для вакцинування обрана невелика вікова категорія — дівчата 12-13 років. Причому за державний кошт вакцинуватимуть лише один раз. Другу дозу доведеться купувати самотужки. Очевидно це пов’язано саме з високою вартістю вакцини. Але робити це слід, оскільки досвід країн, які йдуть попереду нас у цьому процесі, наочно показав: така вакцинація суттєво знижу є ризик онкозахворювання.

"Австралія, як передова країна, котра застосовує цей спосіб попередження захворювання, вакцинує і хлопчиків, і дівчаток. І в них достатньо низький рівень захворюваності. Якщо ми говоримо, що в Україні на 100 тисяч жінок 21 жінка має рак шийки матки, то в Австралії це 6 жінок. Тобто більше ніж втричі", - поділилась Скалецька.

Хоча хлопчики не хворіють на рак шийки матки, позаяк у них немає такого органу, однак бажано і їм проводити такі щеплення. Адже ВПЛ передається статевим шляхом. А отже, чоловіки можуть бути його носіями і передати цей вірус жінці. Ось чому бажано вакцинувати обидві статі, і бажано це робити у підлітковому віці — до початку статевого життя.

"Я сподіваюсь, що навіть ті, хто вже не попадає в цю вікову категорію, батьки провакцинують своїх дітей, і хлопчиків, і дівчаток, для того щоб згодом ми мали мінімальну статистику таких захворювань", - роз’яснила екс-чиновниця.

Читайте також: Почнеться через 20 днів: кого поліція примусово доставлятиме в ТЦК?

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також: