1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Голод очікує всю Україну: до чого слід готуватись жителям уже зараз та що в дефіциті?

4555
Суспільство Закарпаття

Українців застерігають про дефіцит певних продуктів на ринку держави.

Голод очікує всю Україну: до чого слід готуватись жителям уже зараз та що в дефіциті?

Цьогоріч унаслідок аномальних перепадів температури у багатьох регіонах держави постраждали фруктові сади й поля з озимим культурами. Аграрії відзначають на сумних наслідках. За їх словами, втрачено більше третини врожаю. Дефіциту слід очікувати цьогоріч на ринку.

Б'ють на сполох садівники й виноградарі. Аномальна погода знищила в областях України сади абрикосів і персиків.

Читайте також: "Хімічний дощ" над Закарпаттям: що налякало місцевих жителів у різних районах? (ФОТО)

Через морози, що цього квітня врізали у деяких районах до -7 градусів цельсія, померзли також вишні й черешні, яблуні й груші. Фермери відзначають, що ранніх вітчизняних фруктів цьогоріч на ринках держави не слід чекати - втрачено більше 80% відсотків урожаю плодових. Але найбільший дефіцит буде відчутним на ринку персиків й абрикосів - цього разу погода сильно знівечила рясно розквітлі дерева в садах.

Персиковий сезон 2025-го в Україні сильно вдарить по гаманцях покупців.

Читайте також: Закарпатці продовжують бити на сполох: "жовтий дощ" випав не лише в Україні  (ФОТО, ВІДЕО)

Також українці відчують певний "голод" й нестачу на ринку вітчизняної вишні й черешні. Майбутній врожай цих плодів знищили заморозки у багатьох областях,  зокрема, Вінницькій і Закарпатській. Тим часом, імпортна ягода на базарах - за ціною "золотих злитків".

Сумні реалії констатують і збирачі сезонних ягід на полонинах українських Карпат. На Закарпатті, кажуть, померзли кущі рятівної яфини - чорниці. Ягоду називають "чорним золотом", адже яфина рятує багато місцевих родин у фінансовому плані. 

Читайте також: "Сатана вселився у нього?": закарпатці обговорюють інцидент в Ужгороді за участю "невідомого" (ВІДЕО)

Її збирають цілими сім'ями. Завдяки збирачам солодка яфина щороку заполонює ринки області і не тільки. Утім, цьогоріч, як відзначають місцеві жителі, яфина може бути однією з найбільш дефіцитних ягід на вітчизняному ринку. Відзначмо, торік вартість яфин обходилась покупцям від 100 і більше гривень за кілограм.

Читайте також: "Розпилюють хімію?": закарпатці у шоці від того, що бачили в різних районах області (ФОТО)

Овочі теж під загрозою. На Закарпатті під час квітневих морозів померз "другий хліб", констатують господарі. Торік ситуація з картоплею в регіоні була майже аналогічною.

Морози у травні додали "дьогтю" у бочку меду - померзла розсада овочів, ранні сходи квасолі і кукурудзи. Не оминули морози Полтавську область, за словами аграріїв.

Читайте також: На Закарпатті знаходять "місця удачі": на які знахідки фартить мешканцям гір? (ФОТОФАКТ)

Читайте також: