1. Головна
  2. >
  3. Суспільство
ad

Мобілізація після 50 років і неочікуваний фінал: чи змусять усіх йти на фронт?

714
Суспільство Закарпаття

Що очікує військовозобов'язаних найближчим часом й чи слід готуватись до війська "пенсіонерам".

Мобілізація після 50 років і неочікуваний фінал: чи змусять усіх йти на фронт?

В Україні продовжено мобілізацію та військовий стан до 6 серпня 2025 року. Згідно із Законом, призов військовозобов'язаних осіб віком від 18 до 60 років на військову службу триватиме.

Наразі у мережі Фейсбук йдуть дискусії щодо служби у війську чоловіків старших 50 років. Є ряд протиріч з цього приводу. Люди ставлять чимало питань до влади у цій ситуації. 

Що каже Закон. Чи підлягають мобілізації чоловіки віком від 50 років

У квітні 2024 року Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації", який передбачає наступне:

Читайте також: Закарпатці продовжують бити на сполох: "жовтий дощ" випав не лише в Україні  (ФОТО, ВІДЕО)

– надає можливість громадянам віком від 40 до 55 років реалізувати свій конституційний обов’язок щодо захисту держави;

– визначає порядок призову на військову службу приватних підприємців без зупинення їхньої бізнес-діяльності; посилює соціальний захист військовозобов'язаних; гарантує збереження соціальних пільг для офіцерів запасу, призначених на нижчі посади під час мобілізації;

Читайте також: Невже це закарпатець?: закарпатка впізнала брата на жорстокому відео, яке підірвало інтернет (ВІДЕО 18+)

– сприяє покращенню укомплектування Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших військових формувань резервістами; уточнює процедуру виконання військово-транспортного обов'язку;

– спрощує процедуру отримання дозволу на роботу з державною таємницею та надає громадянам України доступ до державної таємниці у випадку кризової ситуації, оголошення мобілізації або введення воєнного стану.

Читайте також: "Хімічний дощ" над Закарпаттям: що налякало місцевих жителів у різних районах? (ФОТО)

Згідно з цим законом, чоловіки віком від 50 до 60 років в Україні мають ті ж самі обов'язки, що й інші військовозобов'язані. Вони зобов'язані оновлювати свої військово-облікові дані, інформувати територіальні центри комплектування (ТЦК) про зміну місця проживання або переїзд, постійно мати при собі військово-облікові документи та пред'являти їх на вимогу уповноважених осіб.

У разі неявки за повісткою або відмови від проходження військово-лікарської комісії, до них застосовуються адміністративні штрафи відповідно до чинного законодавства.

Читайте також: Справжній "скарб", що рятує від бід: що знайшла закарпатка в гірському лісі? (ФОТО)

Куди призивають 50+ в Україні

Якщо говорити про те, де служать 50+, то це залежить від того, чи є у військовозобов'язаного військовий досвід або військова спеціальність. Але віком від 50 років точно не відправляють у штурмові війська.

"Зазвичай військовозобов'язаного з військовим досвідом або спеціальністю направляють у ті війська, які йому підходять за військово-обліковою спеціальністю. Ще таких військовозобов'язаних можуть відправляти в піхоту", - каже адвокат.

Читайте також: На Закарпатті заборонили масові заходи в одному з районів. Батьки б'ють на сполох

Військовозобов'язані після 50 років, які не служили в армії і не мають військового фаху, за словами адвоката, після мобілізації проходять підготовку, отримують необхідні знання та вміння, а далі вже йде розподіл у війська після навчання - їх можуть відрядити туди, де не вистачає людей. Також вони можуть бути мобілізовані на оборонні підприємства.

Мобілізація 55 років відбувається за таким самим принципом, але, як розповідав раніше УНІАН, військовозобов'язаних у віці ближче до 60 років уже активно не розглядають, оскільки в 60 років настає граничний вік для військової служби.

Читайте також: Міноборони застерігає: на Закарпатті ввели обмеження на одній з вагомих ділянок

Читайте також: