Дехто з українок не має права виїзду за межі України.

В Україні держслужбовиці, депутатки, а також жінки-військовослужбовиці за контрактом не мають права на вільний виїзд.
Попри відсутність прямої вимоги щодо загальної мобілізації жінок, в Україні вже діють деякі обмеження щодо виїзду жінок за кордон, інформує ЕКСПЕРТ.
Чітко визначено: держслужбовиці, депутатки, а також жінки-військовослужбовиці за контрактом не мають права на вільний виїзд. Єдиний виняток – документ про офіційне відрядження, повідомляє Знай.UA. Це вже не плани, не “можливо в майбутньому” – це вже діє. Ба більше, жінки, які стали на військовий облік добровільно, фактично отримали ті ж самі обов’язки, що й чоловіки: заборона виїзду, військовий облік, а потенційно – і призов у майбутньому.
“Згідно з Конституцією України, жінки на військовому обліку мають такі ж зобов’язання, як чоловіки під час воєнного стану”, – зазначають в уряді. У січні 2025 року президент підписав зміни до закону про мобілізацію, і жінки стали частиною нової хвилі змін. Хоча формально вони не підлягають обов’язковій мобілізації, за бажанням – можуть.
Читайте також:
- Він був серед тих, хто не здавався: зниклий безвісти захисник із Закарпаття – загинув у бою (ФОТО)
- За кордоном більше не сховатися: українців попереджають про масштабні арешти - каратимуть і бідних і багатих
- Небезпека по всій Україні: смертельну загрозу виявили у Закарпатській області. Чому варто насторожитись?
- Трагедія облетіла всю Україну: суїцид на Закарпатті в освітньому закладі. Що відомо про шокуючий випадок? (ФОТО, ВІДЕО)

Від Чорнобиля до сьогодення: Україна готується до ...
Україна стала однією з перших країн, яка...
27.04.2025 00:52 63752 0 Суспільство

Мобілізація дістане кожного: в Україні створюють "...
Мобілізація в Україні розширює звичний ф...
28.04.2025 21:36 531418 0 Суспільство

Штрафи за газ: як уникнути 140 000 грн покарання
Українці можуть отримати значні штрафи з...
05.05.2025 01:22 55749 0 Суспільство

Кремль про 30-денне перемир’я: підтримка з «нюанса...
Росія заявила, що «підтримує» ідею 30-де...
10.05.2025 00:44 72929 0 Влада

Невже це закарпатець?: закарпатка впізнала брата н...
Кадри знущань над військовим поширили у ...
14.05.2025 20:46 27749 0 Суспільство

На Закарпатті виявили отруту в улюбленій усіма яго...
Смертельна ягода ледь не вбила місцевого...
20.05.2025 22:09 42247 0 Суспільство