Неймовірна історія жінки, якій допоміг ШІ там, де люди були безсилі.

40-річна мама малюка намагалася завагітніти за допомогою ЕКЗ, і врешті-решт дослідники залучили її до унікальної процедури із застосуванням штучного інтелекту (ШІ). Зазвичай одним із методів ЕКЗ є інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїдів (ІКСІ), коли одна сперматозоїдна клітина вводиться в зрілі яйцеклітини в лабораторному посуді, пише ТСН.
Цей метод був популярним для ЕКЗ від моменту його розроблення в 1990-х роках, оскільки у випадках чоловічого безпліддя він означає, що сперматозоїдам не потрібно плавати, щоб досягти яйцеклітини. Утворений ембріон можна імплантувати в матку.
Альтернативним методом запліднення яйцеклітин, але менш точним і тому менш успішним, є змішування яйцеклітин зі сперматозоїдами в лабораторному посуді. Однак інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїдів може бути невдалою через людські помилки.
Процедури ІКСІ, що передбачають індивідуальне введення сперматозоїдів в яйцеклітини, проводяться вручну кваліфікованими ембріологами за допомогою мікроін’єкційних систем. Дослідження показали, що результати роботи ембріологів, які проводять ІКСІ, можуть суттєво відрізнятися.
Жак Коен з біотехнологічної компанії Conceivable Life Sciences у Нью-Йорку розповів New Scientist:
«Вони іноді втомлюються і відволікаються, як і всі люди більшості професій, тому трапляються помилки, які можуть зменшити шанси на запліднення і народження».
З огляду на це, доктор Коен та його колеги розробили апарат, який може виконувати 23 ключові кроки, необхідні для стандартної процедури інтрацитоплазматичної ін’єкції сперматозоїдів. Потім він керується самостійно за допомогою штучного інтелекту або натисканням кнопки.
Машина використовує модель штучного інтелекту для відбору найздоровіших сперматозоїдів для запліднення на основі їхнього зовнішнього вигляду, а потім полегшує забір сперматозоїдів, знерухомлюючи їх після відсікання хвостиків. Потім сперматозоїди вводять у вже зібрані яйцеклітини.
Провідний інженер, професор Херардо Мендісабаль-Руїс, сказав:
«Завдяки ШІ система автономно відбирає сперматозоїди і точно іммобілізує їхню середню частину за допомогою лазера, готового до ін’єкції — виконуючи цей швидкий і точний процес з рівнем точності, що виходить за рамки людських можливостей».
ШІ поміщає сперматозоїд в ін’єкційну піпетку і вводить його в яйцеклітину. Цей тип системи ІКСІ є єдиною системою, яка автоматизує кожен крок процедури мікроін’єкції, а подальші етапи оброблення та відбору сперматозоїдів виконує штучний інтелект.
Читайте також:
- Вогонь забрав 400 душ: моторошна пожежа на Закарпатті трапилася після півночі
- Доставили до польсько-українського кордону та передали місцевим службам: за що українця депортували з Польщі?
- Закарпаття: Від 3 до 10 тисяч гривень на день народження – хто отримає виплату у 2025 році
- Мобілізація по-новому: з 1 травня діють важливі нововведення для чоловіків
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 36516 0 Влада

На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у...
Унікальний проєкт запрацює вже із першог...
31.03.2025 20:34 31354 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 154581 0 Суспільство

Будуть ловити жорсткіше, "притиснуть" усіх: мобілі...
Нові норми почали діяти в Україні. Мобіл...
11.04.2025 13:40 21397 0 Суспільство

Повторна мобілізація: коли ТЦК може так вчинити
Звільнені зі Збройних сил України (ЗСУ) ...
12.04.2025 01:31 22236 0 Суспільство

Трамп ставить ультиматум Кремлю: мир в Україні або...
Президент США Дональд Трамп закликав Рос...
13.04.2025 00:38 62381 0 Влада