1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Ці продукти стануть на вагу золота - заморозки знищили 80% врожаю: наскільки стрибнуть ціни в Україні цього літа

159

Частина товарів може взагалі зникнути з прилавків, а те що вдасться "врятувати" подорожчає найбільше.

Ці продукти стануть на вагу золота - заморозки знищили 80% врожаю: наскільки стрибнуть ціни в Україні цього літа

В Україні втрачено до 80% врожаїв: скільки влітку коштуватимуть популярні фрукти Через нинішні заморозки в Україні очікується дефіцит кісточкових фруктів, зокрема абрикосів та персиків. 
Порівняно з тогорічними цінами, у 2025 році вартість персиків може зрости на чверть. Пише OBOZ.UA.

Як повідомляє Forbes Ukraine, таку оцінку дав головний агроном сільськогосподарського підприємства з Одещини Максим Бойко. За його підрахунками, якщо торік ціна на персики починалася з близько 60 грн/кг, то у 2025 році дешевше ніж 75 грн/кг не буде. За різними оцінками, через аномальні квітневі заморозки, що накрили Україну, загинуло до 80% абрикосового цвіту.

Співвласник закарпатського фермерського господарства Андрій Мелеш підрахував, що врожайність його абрикосового саду впаде у більш ніж 5 разів – із 260 т до 50 т (із 18 га насаджень).

Щодо персиків, то деякі агрокомпанії втратили до 90% ранніх та до 30% пізніх сортів персиків. Утім, реальні масштаби збитків, яких завдала українським фермерам погода, все ще невідомі. Ситуацію щодо решти плодових можна буде оцінити, коли почнеться цвітіння – тобто за два-три тижні.

"Для оцінки рівня втрат потрібен час. Окрім того, в Україні загроза приморозків зберігається приблизно до 15 травня", – каже економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак. Але те, що фрукти цього року будуть значно дорожчими, – це факт, оскільки через непогоду фермери не лише втратили значну частину врожаю, але й застосовують дорогі методи задля збереження того, що лишилося.

Зокрема: крапельний полив крони, щоб квітки вкрилися барʼєром із льодяного покриву; розпалювання вогнищ, вогняних свічок чи димових шашок, що піднімає температуру біля квіток на 1-2 градуси; циркуляція теплого повітря завдяки вентиляторам.

Водночас, якщо зазвичай Україна закриває дефіцит фруктів імпортом, цьогоріч від непогоди постраждали й традиційні експортери. Зокрема Чехія і Сербія, в яких через похолодання може також загинути 40-95% врожаю абрикосів.

Варто зазначити, що у березні різко знизилися світові ціни на цукор. Середнє значення Індексу цін на цукор ФАО склало 116,9 пункту, що на 1,6 пункту (1,4%) нижче за рівень лютого. Серед причин – послаблення попиту.


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber