1. Головна
  2. >
  3. Суспільство
ad

“Від неї втікають всі колеги”: працівник ТЦК назвав найгіршу роботу

1712

Працівник ТЦК розповів, що ніхто не хоче цього робити і просяться перевести їх на інші задачі.

“Від неї втікають всі колеги”: працівник ТЦК назвав найгіршу роботу

Задачі для тих, хто служить у ТЦК, регулярно змінюють, оскільки деякі військові не витримують тиску під час вручення повісток. Про це в інтервʼю «Главкому» розповів 25-річний сержант Олександр Порожнюк, який після поранення на фронті служить у Диканському ТЦК на Полтавщині.

«У нас багато хлопців, які повернулися з бойових, отримали контузії, поранення, й деякі не витримують (процесу вручення повісток – «Главком») і просяться перевести їх на інші завдання. Дехто – ті, у кого були такі поранення, що можна отримати інвалідність, – звільняються через ВЛК», – розповів військовий.

Попри те, що в суспільстві побутує думка, нібито в ТЦК служать пристосуванці, які уникають фронту, Порожнюк наголошує: серед його колег багато тих, хто воював. Військовий служив у Решетилівському ТЦК, а зараз в Диканському, і заявляє, що більше половини працівників були на передовій.

«Я можу сказати за свої ТЦК, де я знаю: в основному в нас хлопці, що мають бойовий досвід. Багато молодих хлопців з пораненнями, наприклад, Сашко і бойовий медик Петя воювали у 110-й бригаді в Авдіївці. Є й старші з пораненнями, наприклад, Микола, йому добре за 50, він воював у 72-й», – пригадав сержант.

Водночас військовий зауважив, що у ТЦК служать й ті, які не були на війні, але це в більшості люди з групою інвалідності.

«Одиниці не служили раніше, наприклад, програміст у штабі», – уточнив Порожнюк.

Також ветеран підкреслив, що коли він починав службу в ТЦК, на початку 2024-го, ще були добровольці, і було більше тих, хто «спокійно погоджувався їхати в ТЦК», коли вони вручали повістки на вулиці.

Раніше начальник Пологівського районного територіального центру комплектування Віктор Юрчук порівняв роботу в ТЦК і перебування на фронті. За його словами працювати в ТЦК важче.

До слова, начальник Другого відділу Дубенського районного ТЦК та СП Юрій Ковалюк поділився своїм досвідом і поглядом на реалії війни та мобілізаційні процеси. За його словами, з початку повномасштабного вторгнення Україна зіштовхнулася з важкими втратами через недооцінку людських ресурсів та помилки в управлінні на полі бою.

Юрій Ковалюк відкрито заявив, що відмовляє свого сина від служби у війську.

«А син в мене в цьому році закінчив Львівський торгово-економічний університет. І зараз чекає, щоб наречена закінчила ще пів року. Ну, я його не пущу. Не пущу в армію, це все вже, вистачить. Сину 22 роки», – заявив Ковалюк.

Читайте також: ТЦК з копами ловлять їх прямо в ліжку та відстежують IP: новий метод мобілізації “дістане всіх” 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також: