Після завершення війни з Росією мільйони українців у Європі можуть втратити чинний правовий статус.

Мільйони українських біженців, які знайшли притулок в Європейському Союзі, можуть опинитися під загрозою втрати свого правового статусу через відсутність чіткого плану, що регулює їхнє перебування після можливого припинення вогню з Росією.
Як зазначає видання Euractiv, з початку вторгнення Росії в лютому 2022 року Директива ЄС про тимчасовий захист стала важливим правовим механізмом для понад 4,3 мільйона українців, надаючи їм право на проживання, роботу та доступ до медичних послуг.
Однак можливе припинення вогню може кардинально змінити ситуацію, поставивши уряди європейських країн перед необхідністю вирішити, чи припиняти надання захисту, інтегрувати біженців або, у найгіршому випадку, змусити їх повернутися додому.
Єврокомісія вже розпочала обговорення подальших кроків, зокрема щодо можливості продовження тимчасового захисту для українців. Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан підтвердив, що його країна разом із Німеччиною та Єврокомісією активно працюють над створенням єдиного плану. Проте конкретні умови ще потребують обговорення.
"Ми розглядаємо різні варіанти, в тому числі продовження чи не продовження тимчасового захисту залежно від розвитку подій. Нам потрібне спільне європейське рішення, яке забезпечить передбачуваність, стабільність і більш збалансований вплив на системи держав-членів ЄС", — заявив речник Єврокомісії.
Рішення деяких інших країн ЄС
Деякі європейські країни вже шукають альтернативні рішення, аби надати українцям довгостроковий статус.
Так, Польща планує ввести трирічний національний статус тимчасового проживання для тих, хто перебуває під захистом більше року. Чехія, у свою чергу, пропонує 5-річний дозвіл на проживання для українців, які мають роботу та чия родина вже інтегрована в місцеве середовище.
Однак Прага чітко дала зрозуміти, що не видаватиме нових дозволів на проживання після завершення війни, а також відзначила, що ці заходи мають бути прийняті на європейському рівні.
Деякі інші країни ЄС, зокрема Австрія, Італія, Естонія та Латвія, вже розробляють власні стратегії для надання довгострокового захисту.
За оцінками Міністерства національної єдності України, близько 5 мільйонів українців проживають у Європі.Проте, за словами міністра Олексія Чернишова, до 70% з них можуть повернутися в Україну після закінчення війни, за умови стабільної ситуації з безпекою.
Читайте також:
- Будуть ловити жорсткіше, "притиснуть" усіх: мобілізація в Україні рекордно змінилась
- Страшний вірус наближається в Україну: вже діє масштабний контроль на кордонах. Яка ситуація?
- Кінець війни уже близько, Путіну дали жорсткий термін: чи слід сподіватись на мир вже цього місяця?
- Молодь Закарпаття у небезпеці: що фіксують в Ужгороді й чому ця біда може статись у будь-якому районі? (ВІДЕО)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Курщина палає: як українці вирвалися з пастки?
Як відбувався відступ
17.03.2025 01:03 21027 0 Суспільство

ТЦК не здивує: бойові повістки наперед скасовані
Які повістки можуть надіслати
22.03.2025 01:33 21596 0 Суспільство

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 36029 0 Влада

На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у...
Унікальний проєкт запрацює вже із першог...
31.03.2025 20:34 31079 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 154046 0 Суспільство

"Сніжний Армагедон" в областях: в Україні вирує жа...
Погода у квітні перейшла на "мінусові те...
06.04.2025 10:24 20609 0 Суспільство